Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A postán honnan tudom, hogy...

A postán honnan tudom, hogy melyik levél lesz postán maradó és melyik nem?

Figyelt kérdés
Sok mindent egy aukciós oldalon szoktam eladni. Pl. Múltkor eladtam egy kis rádiót, ami belefért az 500g-os határba, így levéllel ajánlott nélkül elvileg 880 Ft lett volna a PDF táblázat szerint ami a posta honlapján található. Persze a levél háztól házig megy. Szépen becsomiztam, betettem egy A4-es borítékba buborékfóliával. A postán mérés nélkül közölték, hogy 1500 Felett lesz a szállítás (jelzem összesen 2080 Ft-ot utalt a vevő.) Mondtam hogy elvileg csak 880 Ft, mert a vevőbel így beszéltük meg. Majd a postán mondták, hogyha azon a portálon adtam el akkor tényleg csak 880 Ft(?????) de postán maradó, de végül 890 lett sima helyett ajánlott postán maradó. Végignéztem hogy hol írja a posta, hogy melyik levele postán maradó és melyik nem. Segítsetek kérlek mert össze vagyok kavarodva, semmi ilyesmit nem találtam sehol. A vége az lesz hogy semmit ne fogok már potán feladni mert akár hányszor megyek mindig meglepetést okoznak köze nincs a kiadott táblázatnak a valósághoz.

2018. aug. 22. 11:14
 1/1 anonim ***** válasza:
77%

Mert nem a súly számít. Legalábbis nem csak. A 2 cm-nél vastagabb levél már nem levél.

És ha vaterán adsz el, jobban jársz, ha vaterafutáron keresztül intézed a postai feladást.

2018. aug. 22. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!