Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szeretnek vasarolni egy autot...

Szeretnek vasarolni egy autot 800ezerert, de jelenleg csak 700ezer forintom van. Esetleg van lehetoseg ugy megirni az adasvetelit, vagy valami mas szerzodessel hogy en meg tartozok az eladonak 100ezer forintal?

Figyelt kérdés
Kineztem egy autot es nagyon tetszik olyat kerestem mar evek ota csak a fizetesemet egy het mulva kapom meg de en mar holnap elszeretnek menni erte. Termeszetesen a szerzodest is ugy gondoltam hogy ha az elado is belemegy.

2018. aug. 30. 13:55
 1/9 anonim ***** válasza:
77%
Olyan eladó akinek meg van a magához való esze nem fog bele menni ilyenbe.
2018. aug. 30. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%
Köthettek egy sima adásvételit és mellé egy mezei kölcsönszerződést. De ha én lennék az eladó, biztosan nem mennék bele, sok vele a macera. Egy próbát persze megérhet, sokat nem tusz vele veszteni.
2018. aug. 30. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
78%
Miből fizeted ki az átírást?
2018. aug. 30. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
70%
Simán nem megy bele , lehet 3 nap és kápés vevő jön és gyorsan elviszi .Azt vesd fel hogy az autóra kölcsön adási szerződést írtok és az autó a zálog is egyben ha nem törlesztesz időben ... Ha meg törlesztesz normál adás vételit írtok . De az egyéb költségekkel mi van és ha cserés hibás lesz valami a szerelőnél dekkol és neki is írsz tartozási papírt ? Úgy vegyél bármit hogy van rá lé meg tartalék .
2018. aug. 30. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
70%

Ha csak 700.000 Ft-od van, ne is állj neki autót venni. Azt nem elég megvenni, az átírása is több 10.000 Ft. Tehát neked nyilván nincs rá pénzed.

De egyébként ha mást nem, akkor veszel fel egy gyors kölcsönt, ha van mire és máris meg van oldva.

2018. aug. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
59%

Látom nagyon sok itt a jogász, meg a hozzáértő:) Ők a fotelből mind jól tudják hogy az eladó mibe megy vagy nem megy bele.


Simán úgy kell megírni az adásvételit hogy a 700 ezer a foglaló, az adásvétel pedig az xy dátumkor bekövetkező maradék 100 forint kifizetése után megy végbe. Bele kell írni hogy az autót a foglaló átvétele után nem használhatja és köteles törekedni az állag megóvására (km óra állást rögzíteni). Így van szerződésed, ő pedig nem adhatja el az orrod elől az autót. Nem tudom ebbe az eladó miért ne menne bele, hogy kap cash-ben 700ezret, az autó nem megy egyelőre sehova, majd csak ha jön a végső részlet. De nem muszáj 700 ezerrel foglalózni, lehet bármennyi, az a lényeg hogy ne adhassa el az autót amig várod a fizetésed.

2018. aug. 30. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Az adasvetelire kulon megvan a penzem meg a tobbire. De koszi a valaszokat
2018. aug. 30. 16:48
 8/9 anonim ***** válasza:
Az átírás közel annyi, mint a hiányzó összeg....
2018. aug. 31. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
inkább több
2018. aug. 31. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!