Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mibe érdemes befektetni?

Mibe érdemes befektetni?

Figyelt kérdés
Még egyetemista leszek ha minden jól megy 2 évig. Viszont szeretnék havonta befektetni olyan 40.000 forintot, hogy az egyetem végén ne 0-ról kelljen kezdenem. Befektetések terén nem vagyok otthon így az lenne a kérdésem, mibe érdemes befektetni havonta ekkora összeget ami pár éven belül hasznot is hoz?

2018. szept. 6. 16:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Jézusom... semmibe. 40ezer Ft nem fog neked hasznot hozni, 10 év alatt sem, nem 2 évig. Tedd csak el szépen egy bankszámlára. Teljesen jó erre.
2018. szept. 6. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Azért ezt erős túlzásnak érzem, hogy havi 40 ezer kevés lenne bármire mikor egy lakástakarékban ha egyetlen szerződést kötsz akkor 20 ezer forint a maximum befizethető összeg és én ennek a dupláját akarom befektetni havonta. Annál nagyobb hülyeség meg szerintem nincs, hogy valaki csak beteszi a bankba a pénzét forint alapon és várja, hogy egyre kevesebbet érjen a pénze a folyamatosan szar forint árfolyam miatt illetve a kezelési költségek és egyéb levonások mellett. Jobban jársz akkor ha berakod a párnád alá.


De azért köszönöm a hozzászólást.

2018. szept. 6. 20:13
 3/5 anonim ***** válasza:
Vegyél rajta autónyeremény betétkönyvet. Ha szerencséd van, akkor nyersz 1-2 autót, aminek az árát is kérheted a kocsi helyett. Ha meg nem nyersz, akkor bármikor visszaválthatod pénzé a betétkönyveket. Viszont nem kamatozik.
2018. szept. 7. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Pedig tényleg nincs több alternatíva. Vagy LTP-t nyitsz (de akkor kötött a felhasználás célja), vagy egy megtakarítási számlára elteszed két évig.

Vagy gyűjtsd 1 évig, aztán azt a közel félmilliót told bele állampapírba. De akkor a 2. év alatt megint csak megtakarítani fogok a 40ezredet.


Vagy bevállalsz valami nagy kockázatot és elbukod az egészet jó eséllyel... amit gondolom nem szeretnél.



Vaaagy.. vegyél fel DH-t (félévente egyösszegű folyósítással), abból vegyél állampapírt, a 40ezret havonta meg told bele a DH tartozásodba. Bár annyira nem éri meg igazából ez sem, mármint ezt amúgy havi megtakarítás nélkül is érdemes megcsinálni, mert egyes prémium állampapírok vagy akár féléves/éves kincstárjegyek kamata már van, hogy magasabb (2.5%), mint a DH1 kamata (2.3% jelenleg).


...szóval ja, igazából nincs túl sok lehetőséged, szerintem fogadd el.

2018. szept. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Vegyél S&P500 ETF-et
2018. szept. 8. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!