Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hol tudok bevizsgáltatni...

Hol tudok bevizsgáltatni tiszta aranyat?

Figyelt kérdés
Úgy döntöttem a pénzem befektetem aranyba! Kisebb tömbökre gondoltam amit olyan 400 ezerért lehet vásárolni, viszont a megvásárlása után szeretném azonnal bevizsgáltatni, akár több helyen.

2018. szept. 7. 11:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Befektetési aranyat célszerű venned, azok közül is a certifikáttal rendelkezőt, például az Argor Heraeus svájci gyártásút. Vagy bef. arany forgalmazó cégeknél aranyszámla is nyitható némelyiknél, és akkor a visszaváltása is egyszerűbb.

Nézz körül ezen az oldalon, én már sok éve nem látogattam:

www.aranyatveszek.hu

Célszerű az arany árát figyelni, idehaza még az Euró árfolyamától is függ.

[link]

[link]


Amúgy ékszerboltokban meg tudják mondani hogy az adott arany hány karátos, ha netán nem befektetési aranyad van. Meg a linkelt Bp-i aranykereskedőnél is megvizsgálják.

2018. szept. 7. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm egy biztos nem ott vizsgáltatom be ahol megveszem ! :)
2018. szept. 7. 12:12
 3/17 anonim ***** válasza:

Ez nem igy mukodik kerdezo, ha egyaltalan felmerul a gyanuja, hogy nem azt kapsz a penzedert, amit szeretnel, eleve rossz helyen veszel aranyat, vagy nagyon nem ertesz hozza. :)


Vegyel inkabb arany ETF-et kulfoldi brokeren kersztul, nagyobb biztonsagban lesz, mint a valodi arany otthon a zoknidban.

2018. szept. 7. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Nekem kézzel fogható aranykel nem brókerezünk!!!!!! Az arany működő fizető eszköz már a középkor óta !

Elég buta megnyilvánulás volt ez tőled !

A brókerodba se bíznék meg, éppen ezért keresek nem egy bevizsgálási lehetőséget !

2018. szept. 7. 17:49
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Melyik brokeromban nem biznal meg? :D Fizetoeszkoz mar kozepkor ota? Utobbi evekben egesz pontosan hanyszor fizettel arannyal? A kerdesedben eleg jol leirtad a problemajat, nem likvid annyira, mint hinned, mindenki bizalmatlan az arany minoseget illetoen, igyis-ugyis egy-ket harmadik felben kell megbiznotok, aki tesz egy kijelentest a birtokodban levo arany minosegerol, ami vagy igaz, vagy nem.
2018. szept. 7. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
27%

Elavult technológia, nem tudod hogy trombitarézt veszel vagy aranyat. Osztani nem tudod, világ másik felére nem tudod átküldeni, tárolni nehéz.


Ezek miatt váltja le folyamatosan a Bitcoin.


Persze jó (volt) az arany is csak már van jobb.

2018. szept. 8. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
83%

"Persze jó (volt) az arany is csak már van jobb."


Bitcoin jobb az aranynal? :) Az egyik egy ritka nemesfem, evezredek ota ismerjuk. A masik egy par ev letezo technologia, ember altal kitalalt okossagokra epitkezik. Az erteke uber volatilis, a nepszerusege a tudatlan, meggazdagodni vagyoknak koszonheto. Mi lesz, ha a btc techologiai alapjai megdolnek es barki tud generalni btc-t egy klikkel? Azonnal 0-ra zuhan az erteke. Az IT ipar nagyonnagyon gyerekcipoben jar, rengeteg cegnek van szuksege mindenfele szoftverre, ezek fejlesztese es karbantartasa felemeszte a teljes rendelkezesre allo kinalatot, es meg igy is muszaj befejezes elott, hibakkal kiadni a programokat. Hanyszor tortek mar fel btc tozsdet a kozelmultban es nyultak le egy csomo bitcoint?


Szoval btc, mint alternativa az aranyra? Kosz nem, majd ha tulel 50 evet, akkor talan kijelenthetjuk ezt. :)

2018. szept. 9. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Egyetértek veled, abszolút !! fentebb írta egy hozzászóló, hogy az arany nem fizető eszköz érdekes ...

szerintem meg az ! gramja 10.000 ha venni akarok egy használt biciklit egy szép arany nyakláncért tuti oda adja az illető .. és ez működik a középkor óta ! Akkor miről beszélünk?


A Bitcoin meg nagyon gyerekcipőbe van, pedig én 27 éves vagyok és a számítástechnika világába nőttem fel mégsem hiszek benne !..

Majd ha egy évezredet túlél :D


Továbbá fentebb írta az illető nem lehet tárolni az aranyat ... :D vicc a csávó :D Pont az arany a legtárolhatóbb, elásom a kert végébe, 1000 évig elvan a föld alatt, aranyat azért vásárlunk hogy elrakjuk, majd egyszer mikor kell a pénz eladjuk ! :)


Az állam sem Bitcoinba helyezi el a tartalékát :D hanem aranyba szerinted mért? :D


Nem írtam neki, mert úgysem érti :D Aztán hülyékkel nem veszekszek :D


Na de még mindig az a kérdés, hol tudok korrekten aranyat bevizsgálni? :) Bementem sok ékszerészhez és ők sem tudtak választ adni.. és nem akarok venni 160 grammos tömböt aminek a közepe valami szutyok fém...

2018. szept. 9. 17:00
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

"szerintem meg az ! gramja 10.000 ha venni akarok egy használt biciklit egy szép arany nyakláncért tuti oda adja az illető .. és ez működik a középkor óta ! Akkor miről beszélünk?"


Mint irtam, senki nem fogadja el, mert bizalmatlanok lesznek, elottuk megint be kene vizsgaltatni, lemerni, es az egesz max akkor erne meg, ha tobbet fizetnel az eredeti arnal.


Es mi van, ha a szinarany nyaklanc (ilyen nincs, de csak a vita kedveert) tobbet er, mint a bicikli, levagsz belole par lacszemet? Es szerinted mennyibe kerul a lancszemek bevizsgalasa egyenkent (megint, meggyanusitana az elado, hogy max az egy, amit vizsgaltatsz valodi arany).

2018. szept. 9. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
61%

Itt van pár ötlet.

[link]


Szerintem a sűrűségmérés a legmeggyőzőbb, és otthon is elvégezhető.

2018. szept. 10. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!