Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Egyszerűsített munkavállalókén...

Egyszerűsített munkavállalóként részletre szeretnék valamit vásárolni?

Figyelt kérdés
Szeretnék venni egy laptopot , csak sajnos részletre csak úgy tudok vásárolni ilyen terméket ha legalább 3 hónapos bejelentett munkám van, ami nekem nincs. És hallottam egy olyat hogy ha elmegyek a bankba és valamit valahogy csinálok akkor ők megtudják oldani hogy én megtudjam vásárolni a laptopot. Ez szerintetek lehetséges? És ha nem valami más út van rá ?
2018. szept. 17. 15:04
 1/3 anonim ***** válasza:
Egyszerűsített foglalkozás nem számít munkaviszonynak ilyen szempontból, nem fogadják el jövedelemként, tehát erre te sehol nem fogsz hitelt kapni.
2018. szept. 17. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Egyszerűsített foglalkoztatásra SEHOL (bankban) nem fognak Neked kölcsönt adni - sem áruhitelt.

Az ugyanis valóban nem számít munkaviszonynak a szó klasszikus értelmében. pl. azt tudod, hogy ilyenkor a TB-t is Neked kell fizetned magad után, ami havi 7.300 ft körül van?

Más: egyszerűsített foglalkoztatásban nincs táppénz, nincs szabadság (ezek a bankot nem érdeklik), DE! nincs felmondási idő sem. Egyik nap mész, másik nap, ha előtte szólsz, már nem is kell menni. Mondjuk be vagy osztva hétfő-szerda-csüt -péntek, csütörtökön szólsz, hogy pénteken nem jössz és ennyi.


"És ha nem valami más út van rá ?"

Igen: minden hónapban félreteszel x összeget és ha összegyűlt az ára, veszel belőle egy laptopot.

Vagy ha módod van rá, akkor elmész egy "rendes" munkára.

2018. szept. 17. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Efo-ra nem adnak hitelt sehol.
2018. szept. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!