Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Közölnétek a munkáltatótokkal,...

Közölnétek a munkáltatótokkal, hogy mivel nem vett fel határozatlanra ezért más munkalehetőségen gondolkozol?

Figyelt kérdés
Eléggé el vagyok keseredve és a munkáltatóm is el lenne ha közölném,hogy akkor a szerződés lejártával ne számítson a munkámra. Ezért nem értem,hogy miért nem tett a kérésemnek eleget. Amikor személyesen megkértem azt mondta nem probléma de megkérdezi az önkormányzatnál. Aztán most kaptam a szokásos egy tanévre szóló határozott munkaszerződésem. Ez már a 4.évem lesz így és megint GYES-es helyett vagyok ez megint legalább 3 év lenne. Határozott meg nem is lehetek jogilag csak 5évig. Mikor rákérdeztem a szerződésem látva,hogy nem engedték az önkormányzatnál vagy mi történt akkor derült ki,hogy meg sem kérdezte. Nem tudom mit csináljak de úgy érzem valahogy közölnöm kéne,hogy ez nagy csalódás.

2018. szept. 18. 18:59
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát közöld, hogy nagy csalódás.

Azt, hogy más munkalehetőségen gondolkozol akkor közöld, ha valóban gondolkozol és esetleg kilátásban is van valami. Üres fenyegetéssel könnyen bizalmat lehet veszteni. Esetleg úgy megfogalmazva, hogy olyan állást szeretnél, ahol megadják a határozatlan szerződést. Ez annyira nem nyílt, de eléggé egyértelmű utalás... De tényleg vigyázz, hogy ne menjen a jó kapcsolat rovására a dolog - mindemellett állj ki magadért!

2018. szept. 18. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Szerintem ez mindenképpen a jó kapcsolat rovására fog menni. Persze,hogy ezen gondolkodom,különben nem kérdezném közöljem-e.😊 Pedig imádok itt dolgozni,de máshol is hiány van ebben a szakmában. Épp ezért nem értem miért nem becsült meg ennyire,hogy ezt elintézze. Kolleganők szerint csak elfelejtette. Meg mikor újra rákérdeztem azt is mondta szóljak ha aktuális lesz (a hitelfelvétel). Miért majd akkor módosítgatja nyár helyett határozatlanra vagy mi? Nem értem.:(
2018. szept. 18. 20:00
 3/3 anonim válasza:
Ilyet hogy lehet elfelejteni? A határozott szerződéssel csak a gond van.
2018. okt. 16. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!