Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Felvehetem -e a "félszocpolt"...

Felvehetem -e a "félszocpolt" 1, vagy talán majd 2 gyerekre, ha a házat 1 szobával bővítettük, még nincs használatba vételi engedély, de csak az építőanyagokról lesz számlánk, a munkákról nem? Hitelt nem vennénk fel mellé.

Figyelt kérdés
2008. nov. 4. 15:24
 1/1 anonim ***** válasza:

Amennyire én tudom (mi most vesszük fel a félszocpolt éppen) csak létező gyerekre lehet felvenni. Megelőlegezni csak az új ház építésre / új lakás vásárlásra a teljes szocpolt lehet.

Nekünk 1 gyerek volt, most bővítettünk, közben jött a 2. és 3. gyerek, megvártuk, míg megszületnek és most benyújtottuk az igényt. A használatbavételit csak az igény benyújtása után szabad megkérni.

Ha az megoldás, akkor a gyerek majdani születését várjátok meg, és csak a fél szocpol igénylés után kérjetek használatba vételi engedélyt.

2009. márc. 15. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!