Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ti mibe fektetnének egy...

Ti mibe fektetnének egy millió forintot?

Figyelt kérdés
Vállalkozni nem szeretnék, meg ahhoz kevés is szerintem, rövid és hosszú távon is gondolkodom.
2018. szept. 29. 14:34
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
80%
Ha kezdő befektető vagy akkor a legjobb lehetőséged az az lenne ha legelőször tudásba invesztálnál. Ebből a pénzből már tudsz venni nagyon hasznos könyveket, előadásokra is mehetsz, vagy akár egy mentor is szóba jöhet (!hosszas utánajárás után!). Elsősorban tanulj a befektetésekről.
2018. szept. 29. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
8%
Bitcoin
2018. szept. 29. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
38%

Aranyba, mert az nem inflálódik.

A bitcoin = Ponzi-séma

2018. szept. 29. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
88%

"Aranyba, mert az nem inflálódik."


Meg fogsz lepodni, de az aranynak is valtozik az arfolyama, pl. 2016 ota zuhant vagy 10%-ot, 2012 ota vagy 30%-ot. :)

2018. szept. 29. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
48%

Viszont soha nem lesz belőle annyi, hogy elértéktelenedjen (a fos kamu ipari aranyat ne keverjük ide). Ráadásul a világ bármely országában elfogadják.

Ha idehaza szar az árfolyama, olyan piacon kell eladni, ahol jó, a különbséget meg kockázatmentesen zsebrerakni. Ezt nevezik arbitrázsnak.

2018. szept. 29. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:

"Viszont soha nem lesz belőle annyi, hogy elértéktelenedjen (a fos kamu ipari aranyat ne keverjük ide). Ráadásul a világ bármely országában elfogadják."


Egyfelol, ha mar befektetesrol beszelunk, ez egy gyenge erv. Masfelol, aszteroidabanyaszat mar nem annyira sci-fi, egyes elemzok szerint 10-20 even belul lehetseges lesz: [link] Aluminium egy idoszakban dragabb volt az aranynal, aztan olcsobb lett az eloallitasa es ma mindenhol megtalalhato. Arannyal is ez tortenne ha hatalmas mennyisegeket tudnank nyerni aszteroidakrol, de meg a Foldon is fedezhetunk fel oriasi lelohelyeket, amik miatt zuhanna az arfolyama.


"Ha idehaza szar az árfolyama, olyan piacon kell eladni, ahol jó, a különbséget meg kockázatmentesen zsebrerakni. Ezt nevezik arbitrázsnak."


Nincsenek olyan nagy kulonbsegek a helyi piacok kozott, hogy lehetseges legyen az arbitrazs.

2018. szept. 29. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
83%

"Ha idehaza szar az árfolyama, olyan piacon kell eladni, ahol jó, a különbséget meg kockázatmentesen zsebrerakni. Ezt nevezik arbitrázsnak."


Most elkepzeltem, ahogy mesz Bulgariaba eladni az aranyad, es kiser a 6 testorod, te meg paranojasan mereszted a szemed minden kis zajra. :)))))

2018. szept. 29. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

"Egyfelol, ha mar befektetesrol beszelunk, ez egy gyenge erv. "


Ilyen alapon minden más is "gyenge", mert nem emelkedik állandóan mindennek az árfolyama. Hát barátom, a tőzsdézés, forexezés szerencsejáték. Lehet nyerni is rajta, de jókorát bukni is.


"Masfelol, aszteroidabanyaszat mar nem annyira sci-fi, egyes elemzok szerint 10-20 even belul lehetseges lesz: "


Igen, a fúziós erőműről is ezt olvasom 30 éve. Aztán annyira "működik" hogy mindenféle zöldenergia-viccerőművekkel kell bajlódni, amik a töredékét nem termelik még egy szénerőmű energiájának se...


"Arannyal is ez tortenne ha hatalmas mennyisegeket tudnank nyerni aszteroidakrol"


HA. Az egyetlen probléma itt a feltételes mód.

Ha kerekeim lennének, én lennék a négyeshatos.


"Nincsenek olyan nagy kulonbsegek a helyi piacok kozott, hogy lehetseges legyen az arbitrazs."


Ezt majd Nick Leesonnak is meséld el, oké? Csak mert ő így döntötte be a Barings bankot :)


"Most elkepzeltem, ahogy mesz Bulgariaba eladni az aranyad, es kiser a 6 testorod, te meg paranojasan mereszted a szemed minden kis zajra. :)))))"


Mondtam én, hogy foglalkozok arbitrázzsal?

Ilyen alapon akkor az utcára se lépj ki pénztárcával a zsebedbe, mert múlt héten háromszáz forintért öltek embert...

Ha meg olajjal arbitrálnál, katonákat állítanál a vezetéket minden méterére?

Ez nem érv.

2018. szept. 29. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

"Ezt majd Nick Leesonnak is meséld el, oké? Csak mert ő így döntötte be a Barings bankot :)"


Nem igy dontotte be, spekulalt, nem jott be a tippje, a veszteseget meg elrejtette a konyvelesben, lebukott.


"Mondtam én, hogy foglalkozok arbitrázzsal?"


Ne emlegess arbitrazst egy kis ember befekteteserol szolo temaban, mert nem csak hogy nem elerheto szamodra (naladnal nagyobb mennyisegeket mozgato emberek nagyon gyorsan tudnak reagalni, amivel kiegyenlitik az arfolyamokat), fizikailag sem kivitelezheto arannyal ide-oda maszkalnod.

2018. szept. 29. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

"Aranyba, mert az nem inflálódik."


Hogyne inflálódna folyamatosan termelik ki, és senki se tudja mennyit fognak még kitermelni belőle. A Földön kívül meg korlátlan mennyiségben van belőle. Ennél még a Bitcoin is jobb mert pontosan lehet tudni mennyit fognak kitermelni és milyen időszak alatt.

2018. szept. 29. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!