Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Megéri autók eladásával...

Megéri autók eladásával foglalkozni?

Figyelt kérdés

Külföldről szeretnék autót behozni eladásra. Külföldön dolgozok (Németország) és látok elég jó árakon autókat.


Úgy képzeltem el, hogy 2 autót viszek haza, honosítattom és utána árulom, de nem tudom kell e a nevemre iratni. Végül ha elment a két autó, akkor hozznék még kettőt és így tovább... megéri? Ílletve van e bármi adózás, ha magánszemélyként árulom.


Válaszokat köszönöm!



2018. okt. 1. 12:43
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Igazából nem saját cégre gondoltam, hanem rokonom cégébe "raknám" be az autót.
2018. okt. 1. 15:09
 12/16 veterán vas ***** válasza:

Az a baj, hogy csak egy babarózsaszín álmod van. Olcsón venni aztán drágán eladni, a különbséget benyelni.

Na ettől azért kicsivel bonyolultabb a világ.

Főleg, ha szakmai hozzáértés, kapcsolatok és induló tőke, nem áll rendelkezés.

2018. okt. 1. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom, hogy az "okosban" itt mit jelent, de azt tudom, hogy sokan megélnek ebből szépen évtizedek óta.
2018. okt. 1. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 veterán vas ***** válasza:

#13!

Valóban akad olyan, aki hosszú évek óta ebből él. Pontosabban ezzel is kiegészíti az egyéb tevékenységet. Az egyik ismerősöm szintén hoz haza időnként autót eladásra (de mellette szerelőműhelye van és autómentőzik is) Pl. azt is tőle tudom, hogy manapság már szinte képtelen lenne megindulni, mert nem olyanok a feltételek mint anno.

Apróságnak tűnhet, de indulásnak volt egy autószerelő szakmája és tökéletesen beszélt németül és angolul plusz volt egy nagyon komoly indulótőkéje és egy kinti autókereskedő rokona. Szóval nem a nulláról kezdte.

2018. okt. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 veterán vas ***** válasza:

Jah' és hogy mit jelent az "okosban"?

Nos, ha ketten, A és B két egyforma vállalkozást üzemeltetnek, de pl. A "okosba" nyomja, akkor az nem azt jelenti, hogy B tehetségtelen, nem ért hozzá, vagy buta, hanem azt, hogy "B" csak a szabályos, és a törvényes előírások betartásával működik.......

Szóval B, lehet, hogy nem keres olyan jól mint A, viszont nyugodtan alszik. ;)

2018. okt. 1. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Áprilisban költöztem haza. Az 1.8-as autóm honosítása 178 rugóba került. Ebből mindössze 15000 Ft volt a műhely tiszteletdíja, akik átvállalták az egész procedúrát, és nem nekem kellett végigtöketlenkedni az egészet.
2018. okt. 2. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!