Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Postán törékenyként vagy...

Postán törékenyként vagy értéknyilvánítással adjam fel a csomagot?

Figyelt kérdés
Ha van egy sérülékeny csomag, akkor mikor vonható felelősségre a posta, mikor fizet kártérítést, ha a termék eltörik? Elég ha törékenyként vagy elég ha értéknyilvánítva van, vagy mindkettő kell?
2010. jún. 23. 13:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Mindkettő.
2010. jún. 23. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És most néztem meg, hogy csak időgarantált csomagnál lehet kérni ezeket, tehát egy sima sérülékeny csomag feladási díja így minimum 1690+260+290=2240 Ft belföldre. Szép.
2010. jún. 23. 14:45
 3/6 anonim ***** válasza:
mekkora méretileg ill a tömege csomagolva és micsoda, mennyire sérülékeny?
2010. jún. 23. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Méretileg akkora, hogy nem adható fel levélpostaiként, sérülékeny meg annyira, hogy el tud törni, ha mondjuk belerúgnak, vagy eldobják tiszta erőből.
2010. jún. 23. 16:08
 5/6 anonim ***** válasza:
a cm-es méreteket írj és tömeget
2010. jún. 23. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Mondjuk 55x75x0.5 cm farost lemez, egy festmény, ami kb 1-2 kg.

Ez a farostlemez elég hajlékony, nem olyan könnyen törik, de a múltkor egy ilyet sima csomagként adtam fel minden külön megjelölés nélkül és a postán összetört. Gondolom nem követelhetem vissza így a feladási költséget sem, mivel nem volt értéknyilvánítás, sem törékeny jelölés. De ezek szerint a ruhaneműn kívül semmit nem adhatunk fel simán. Most nem tudom, legközelebb hogy merjem feladni. Ha csak értéknyilvánítást írok, akkor az csak azt garantálja, hogy megérkezik, de azt nem, hogy összetörik, tehát ugyanúgy nem fizetnék ki gondolom.

2010. jún. 24. 08:39

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!