Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha szeretnék felmondani,...

Ha szeretnék felmondani, muszáj meg bemennem/felmondani? Mi történik ha mar a 30napot se dolgozzon le?

Figyelt kérdés
2018. okt. 4. 00:27
 1/7 anonim ***** válasza:
79%

Ugyebár felmondani írásban kell. A felmondás akkor vált ki "joghatást", ha közlik a másik féllel. Ez általában úgy szokott történni az életben, hogy odaadják a felmondást a munkáltatónak és dátummal átvetetik a nálad maradó példányon.

A következő nappal indul el a felmondási idő.


Ma már elektronikus (e-mail) formájában is fel lehet mondani, de ez a forma akkor vált ki joghatást, ha a másik fél nincs akadályozva abban, hogy az e-mailedet megnyithassa. Erről a dologról pedig Te nem tudsz, tehát adott esetben fogalmad sincs arról, hogy mikor "vette át" a felmondásod ilyen formán a munkáltató. Tehát a határidőket nem tudod mihez tartani.


Ha nagyon nem akarsz bemenni, akkor tértivevényes formában, ajánlottan postázd a felmondásod a munkáltatónak. Ilyen esetben a Neked visszaküldött tértivevényen rajta van, hogy mikor vették át. A következő naptól indul a felmondási időd.

Ez nehézkes és hosszadalmas dolog, valamint a feladás és átvétel közötti időszakoddal mi van, amikor még munkavégzési kötelezettséged lenne?


Ha nem töltöd le (tehát nem ledolgozod) a felmondási időt, pedig igényt tart rá a munkáltató, akkor a le nem töltött felmondási időre járó távolléti díjadnak megfelelő összeget meg kell fizetned a munkáltatónak. Ha önként nem teszed, és a cég fizetési felhívására sem, akkor bírósági úton érvényesítheti a követelését. Olyan nincs, hogy önkényesen "beszedi" Tőled ezt az összeget úgy, hogy a Neked járó további béred nem fizeti ki ennek fejében! Joga nincs hozzá, törvény sem engedi, csak ha Te írásban beleegyezel.

Ezen kívül a "hirtelen" távozásoddal bizonyíthatóan elszenvedett kárát is érvényesítheti. Ezt viszont kizárólag bírósági úton.


A fentiek nem érvényesek akkor, ha még próbaidőben közlöd a felmondásod. Az azonnali, és szintén nem kell indokolni.

2018. okt. 4. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Duenna ***** válasza:

A felmondást mindig írásban kell beadni a felsőbb vezető részére. Ha nem dolgozod le a 30 nap felmondási időt, akkor bérmegvonásban részesülsz, vagyis nem kapod meg azt a munkabért, amit eddig ledolgoztál, és a ki nem vett szabadságod is elúszhat. Rajtad múlik, hogyan döntesz.


Felmondási minta, értelemszerűen kitöltöd. 2 példányban kinyomtatod, az egyiket átadod a munkáltatónak, a másikat aláíratod a főnököddel, és megtartod.


--------------------------------------

Címzett: a munkáltatói jogkör gyakorlására jogosult neve

Munkáltató cég neve:

Munkáltató cég címe:


Tárgy: Munkaviszony megszüntetése felmondással


Alulírott: XY

Született:

Lakcím:


munkavállaló bejelentem, hogy a munkáltató és köztem

...év ...hó .... napján kötött munkaszerződés alapján fennálló munkajogviszonyomat


...év ...hó .... napján felmondással megszüntetem.


Kérem, hogy amennyiben a munkáltató, a felmondási idő tartama alatt részben vagy egészben nem tart igényt a munkavégzésemre, mérlegelési jogkörében eljárva, szíveskedjék mentesíteni a munkavégzési kötelezettség alól.


Kelt: ....év ...... hónap .... nap


Munkavállaló neve, aláírás:


A felmondás 1 példányát a mai napon átvettem: (a munkáltatói jogkör gyakorlására jogosult neve)


----------------------------------------

2018. okt. 4. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Duenna ***** válasza:
1-es hozzászóló tökéletes látleletet írt, fogadd meg a tanácsát!
2018. okt. 4. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
16%
Én letoltam a főnököm és elmondtam minden szemétnek, aztán kértem hogy írja meg a felmondásom mert nem akarom többé látni a rühös pofáját.
2018. okt. 4. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
88%
Tértivevényes levélben is feladatod, így a tértivevény a bizonyíték, hogy átvették. Viszont ha nem mész be dolgozni, azt leverhetik rajtad.
2018. okt. 4. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

4-es: :D :D :D

Na jó neked valószínűleg ennyire nem lehetett vicces....

Köszönöm a válaszokat.

2018. okt. 4. 15:38
 7/7 anonim ***** válasza:

" Ha nem dolgozod le a 30 nap felmondási időt, akkor bérmegvonásban részesülsz, vagyis nem kapod meg azt a munkabért, amit eddig ledolgoztál, és a ki nem vett szabadságod is elúszhat."


Ez így ebben a formában HAMIS!


Ledolgozott időre bérezés jár! Bérből levonni/letiltani csak és kizárólag jogszabály alapján van helye, vagy ha a dolgozó írásban hozzájárul. Egyébként nem!

Tehát a munkáltató nem teheti meg, hogy a ledolgozott időre járó béred azért nem fizeti ki, mert nem töltötted le a felmondási idődet!

Az időarányosan járó, ki nem vett szabadságot a munkaviszony megszűnésekor köteles pénzben megváltani! Ezt sem tarthatja vissza önkényesen még akkor sem, ha jogszerűtlen volt a munkaviszonyod megszüntetése!


A neki járó összeget fizetési felhívásban követelheti megadva a "védekezési" lehetőséged! Ha nem mondasz ellent, és önként nem is fizeted meg a követelt összeget, akkor bírósági úton követelheti csak Rajtad.

Nem rendelkezhet a béred felett!


A két dolgot ne keverjük, jogilag nem egy kategória!

2018. okt. 5. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!