Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Munkanélkül vidéken. Két...

Munkanélkül vidéken. Két gyerek van. Kezdik az ovit. Régi helyemre visszamenni nem tudok. Helyben nincs lehetőség. Mi marad?

Figyelt kérdés
33 éves nő vagyok. Kis faluban lakunk. Eddig gyesen voltam előtte közigazgatásban dolgoztam. Azóta átszervezések voltak. Az én munkaköröm megszünt. Minden a megyei kormányhivatal kirendeltségehez tartozik, szinte minden már. Hónapok óta keresek munkát de semmi. És elkeserítő, hogy olyan jellegű munkát ami nem irodai, jelenleg el sem tudok vállalni. 40 km a megyeszékhely, és pl bolti, vagy gyári munka vagy több műszakos, vagy nagyon korán kezd, így nincsen aki vigye hozzá az ikreket az oviba. A férjem így is sokat dolgozik, műszakol, nagyszülők nincsenek már az ő részéről. Az én szüleim is még aktívan dolgoznak. Anyu kereskedelemben szóval ritkán tudná bevállalni hogy segít. Sajnos olyan kilátástalannak tűnik most minden. Nincs főiskolai végzettségem, anno még elég volt egy pénzügyi számviteli ügyintéző a munkámhoz. Mostmár szinte sehova sem elég ennyi. Van még egy közép angolom. Közép németem. Mit kellene tanulnom hogy találjak munkát? Ami nem 2-3muszak. Nem is tudom hogy sok vidéki anyuka mit csinál, hogy tud dolgozni így hogy 7-17oraig van az ovi de pl 6ra már melóba legyen? Itt videken legalábbis ez a helyzet. Ott csak boltok vannak, meg posta, hivatal de ott is akik dolgoznak nyugdíjas korukig nem fognak elmenni mert mindenki félti az állását. Ötleteket várok. Hasonló gondokkal aki volt vagy van, hogy oldotta meg?

2018. okt. 13. 12:14
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
16%
Költözés.
2018. okt. 13. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Az nem opció. Városban,a külterületén.egy családi ház 15-20millional kezdődik, ami kb akkora mint most a mienk. De egy panel sem olcsóbb erre (Debrecen)

Sajnos itt falun a mi kis pazar családi házunk meg ér 6-8milliot, hirdessed évekig mert senki se jön ide. Egyre több a kisebbségi azért. Hiába szigetelt, új ablakok, tető, parkositva stb...

És akkor vegyünk fel mellé még 10 milliót hogy lehessünk panelban. 1,5 szobában.

Csok nálunk kizárt.

Engem csak az érdekel más, úgymond tanult értelmiségi szülők, anyák hogy tudjak megoldani hogy vidékről bejar dolgozni, ha nincs kire hagyni a gyereket? Vagy mindenkinek sikerült helyben elhelyezkednie?

2018. okt. 13. 12:47
 3/17 anonim ***** válasza:
4%

Vagy költöztök albérletbe és áruljátok a házat évekig.


Vagy sírdogálsz, felveszed a munkanélküli segélyt és okolod a körülményeket, mert Pusztaröcsögére nem megy helybe az álláslehetőség.


A döntés a kezetekben van. Igen, a Tiétekben, nem máséban.


Aki akar, talál megoldást, aki nem, az meg kifogást.

2018. okt. 13. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
92%

3-as, nagyon jól ki tudod osztani a kérdezőt, de az a helyzet, hogy kisgyerekkel én sem tudtam visszamenni a munkahelyemre, pedig BP. belváros.

Ugyanis reggel 6-ra már nyitnom kellett volna, de az ovik-bölcsik nem alkalmazkodnak ehhez és ahol nincs nagyszülői segítség, ott valóban nehezen megoldható.

Ráadásul 2 kicsi gyerekkel nem igazán kapkodnak a munkáltatók a dolgozóért.

Szóval korántsem olyan egyszerű ez, mint ahogy leírod.


Kérdező, próbálj meg Debrecenben részmunkaidős állást keresni - az talán megoldható lenne.

Vagy egyszerűsített foglalkoztatásban (alkalmi munka), amikor csak bizonyos napokon kell menni.

Meg aztán állítólag most indul majd Debrecenben a BMW gyár - megpróbálhatsz arra is "rárepülni" - hátha találnál ott irodai munkát a német tudásoddal.

2018. okt. 13. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Köszi 4. Igen a BMW gyár nekem is eszembe jutott.. De az még olyan messze van... :/
2018. okt. 13. 13:39
 6/17 A kérdező kommentje:
Mármint időben messze... Még most kezdik nem tudom mikor indul be ott konkrétat a gyártás stb...
2018. okt. 13. 13:40
 7/17 anonim ***** válasza:
92%
Jelenleg úgy érzem reménytelen ez a helyzet. Nekem is van pénzügyi-számviteli ügyintézőim, mellé gazdasági diploma, ráadásul megyeszékhelyen élek, de itt sincs protekció nélkül olyan munka, ami ovi-suli kompatibilis. Anno az egyik szomszédos kis faluba jártam ki dolgozni, ami megszűnt, mire visszamehettem volna. Volt olyan, hogy próbáltam egyezkedni, reggel 6-ra kellett volna menni, az ovi is akkor is nyitott, ráadásul a város másik végében, mondtam kicsit később tudnék reggel kezdeni, el kell vinni a gyereket oviba, máshogy nem tudom megoldani, de nem sikerült. Végül irodai közmunkára mentem, ami működött 3,5 évig, ritka sz.r fizetés, de gyerekbarát munkaidő és szakmában. Most viszont újra munkanélküli lettem, megszűnt a közmunka lehetőség, és a helyzetem is rosszabb, mert míg az ovi 6-kor nyitott, ezzel szemben a suli 7-kor nyit, azért most még kísérni kell. A párom délután fel tudja venni, de reggel korán megy, más segítségem nekem sincs.
2018. okt. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó. Ugyanez. Átérzem teljesen. Még ha párom vagy anyu értük is tud menni se vinni nekem kell. Az a durva, hogy eddig szinte bele sem gondoltam, hogy milyen nehéz lesz. Én már úgy vagyok vele, hogy bármilyen munka számításba jöhet csak 8-4 vagy fél 8-fel 4 legyen. És nem jókedvében válogat az ember, hanem kényszerűségből. És még mondják sokan, hogy egyre több a családbarát munkahely. De kérdem én hol? Egyel sem találkoztam. Ráadásul az idő is ellenünk dolgozik. Rokon kislány 23 éves, 1 hét után tálat munkát érettségivel és titkárnő sulival. Mert fiatal. Nincs gyerek. Ügyvédi irodában van, 8-4ig,vagy mikor hogy. Szerintem nekünk középkorú anyukáknak a legnehezebb. Család is van, kisgyerekek és még rengeteg év nyugdíjig. De ez senkit sem érdekel. Természetesen próbálom lefoglalni magam. Itthon van kert, veteményes stb... De ez önmagában nem sok bevételt hoz és hiányzik is a munkába járás, a fizetés.
2018. okt. 13. 15:15
 9/17 anonim ***** válasza:
0%
Saját vállalkozás? Fordítás, korrepetálás, takarítás a környéken?
2018. okt. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
15%

A költözés miért nem opció? Mi külföldre költöztünk gyerekkel, a jobb lehetőség miatt. SEnki nem várt minket jó munkával, meg családi házzal. Egy kicsi lakást béreltünk, én még a nyelvet sem beszéltem, a diplomámat sem fogadták el, és már 38 éves voltam. Megtanultam a nyelvet és sokáig olyan munkát végeztem, amihez nem kellett végzettség, mellette kerestem a lehetőségeket. Aztán vidékre költöztünk, a nagyváros 50 km-re van, oda járunk be dolgozni. Szóval valamit valamiért.


Ha meg annyira nincs munka a környéken, akkor nyugodtan felvehetsz valakit, aki napi ezresért elviszi a gyerekeket az oviba, vagy elmegy értük. Itt az ovi, iskola fél 4-kor véget ér, a legtöbb szülő pedig nem végez addigra, ezért fizet valakit, aki vigyáz a gyerekre.

2018. okt. 13. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!