Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Talált bankkártyát hol szokás...

Talált bankkártyát hol szokás leadni?

Figyelt kérdés
Elhagytam a bankkártyám, és a bérletem tegnap este, ma vettem észre, és a feltételezett hely környékén van egy pékség, ott nem adták le, és a helyi járati ügyfélszolgálaton sem. Rendőrségre be szoktak ilyesmit vinni? Bank már olyankor zárva volt, így az esélytelen hogy oda vitték volna.

2018. okt. 21. 14:07
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Megható a naivitásod, hogy látod még viszont. A helyedben letiltatnám és csináltatnék egy újat.
2018. okt. 21. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A bankkártya hátuljára van írva, hogy a kibocsátó banknak kell vissza juttatni. Esetleg rendőrség. Egyébként már rég le kellett volna tiltatnod még mielőtt valaki elkezd vásárolgatni vele.
2018. okt. 21. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

hát én azért remélem, egy kb 200 méteres szakaszon hagyhattam el, valamint a vásárlási limitet is minimálisra vettem, azért bízok még benne


a bank akkor már zárva volt (szombaton mondjuk nincs is nyitva), szóval akkor megyek a rendőrségre, hátha, ha meg nem kerül onnan se elő, lehet csak a letiltás marad

2018. okt. 21. 14:35
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Jaj de naiv vagy. Azonnal tiltani kell ilyen esetben. De te penzed...te tudod
2018. okt. 21. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
83%
Ha visszakapod akkor se ér más semmit, mivel online lehet vele vásárolni a kártyaszámmal és CVC kóddal.
2018. okt. 21. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha hivatalos helyen vagy a bankban leadja valaki a kártyádat, értesíteni fognak.

Kártyát azonnal le kellene tiltanod, nem kell megvárni a szerdai fióknyitást, minden banknak van telefonbankja.


még ha vissza is kapnám pár nap múlva, akkor is letiltatnám és új kártyát kérnék. A számával és CVC kóddal online tudnának vásárolni vele.


annyira idióta nem lehet senki hogy érintéssel vásárol vele. Vagy mégis?


Olyant csak hírekben hallottam, hogy valaki csodával határos módon visszakapta becsületes megtalálótól. Nekem már loptak el mindenféle iratot, kártyát, pénztárcát gyorsétteremben is villamoson is. Egy alkalommal kaptam vissza belőle egy igazolványt, a tolvajnak nem kellett, eldobta, egy jó szándékú megtaláló postaládába bedobta és én okmányirodából kaptam levelet hogy átvehető. 100ezer forint, bankkártya letiltás, egyéb iratok újra igénylése stb. amibe került.

2018. okt. 22. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!