Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mindenszentek előtt kiutalják...

Mindenszentek előtt kiutalják a munkabért is?

Figyelt kérdés
2018. okt. 26. 05:04
 1/9 anonim ***** válasza:
40%
Vagy igen, vagy nem.
2018. okt. 26. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
35%

Nem tudom, a másik kérdést is Te kérdezted-e, de bemásolom az ott adott válaszomat:


Nem akarok senkit elkeseríteni, de akkor most leírom az én véleményemet, ami nem hivatalos, de nagy valószínűséggel helytálló:


Havi zárást csak 1-én lehet csinálni - 31-én nem csinálhatják meg, mert pl. aki 31-én délutánra megy dolgozni, azt nem számolhatják el délelőtt, mint munkanap (ez csak példa), mert lehet, hogy be sem megy aznap.


Mivel nov. 1-e ünnep, ráadásul hosszú hétvége lesz, így nyilvánvalóan sem 1.-én, sem 2.-án nem lesz elszámolva (sem 3,4-én, mert az meg szombat-vasárnap)


Tehát az első nap, amikor a bérszámfejtőknek módjuk van elszámolni az előző havi bérpapírokat, az 5.-e, s tegyük fel, délutánra lóhalálában elkészülnek, utalnak, az bizony csak 6-án fog leghamarabb megjelenni a számlán.


Szóval én nem pályáznék az 5.-ére - szerintem 6.-a előtt nem fog megjelenni a számlákon.

2018. okt. 26. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

#4

Köszönöm szépen az értelmes választ. Engem pont a hivatalos rész érdekelne, mert azt nem tudom, hogy tavaly kiutalták-e mindenszentek előtt.

2018. okt. 27. 22:52
 4/9 anonim ***** válasza:
54%

#2: amit írtál az teljes hülyeség. Van ahol mindig hónap végén utalnak. Nálunk általában 2-án, de előfordult már, hogy még előző hónap végén.

És már más, berszamfejto is megirta neked, hogy simán tud előre fizetni, megoldható utólag ha mégse a tervek szerint alakultak a dolgok.

2018. okt. 29. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Megkaptad a munkabéred?
2018. nov. 2. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem sajnos.
2018. nov. 5. 22:14
 7/9 anonim ***** válasza:

Persze, hogy nem kaptad meg, szinte sehol (se kórházban, se iskolákban, stb) egyik ismerősömnél sem fizettek 5.-e előtt, de mindenesetre szerintetek én vagyok a hülye (2-es).

Nem baj, az ne zavarjon senkit, hogy végül mégis igazam volt :D

2018. nov. 7. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

De butaságot írtál a #2-ben. És ezt már egy bérszámfejtő is írta neked, hogy nem jól gondolod.

Nálunk pl november első munkanapján, 5-én volt fizetés. Nyilván a bérszámfejtő már a hosszú hétvége előtt előre dolgozott, csak azért nem kaptuk meg előbb, mert ne legyen az, hogy októberben kétszer kapunk, novemberben pedig egyszer sem.

2018. nov. 7. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Végül 10.-én kaptam meg, a szombati munkanapon. Szóval nem érkezett egy nappal sem hamarabb a mindenszentek miatt.

Köszönöm a válaszokat.

2018. nov. 15. 14:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!