Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Interneten vásárolt termék...

Interneten vásárolt termék vásárlásától szeretnék elállni. Mennyi nap áll rendelkezésemre? Ha visszaviszem a terméket, és nem fogadják vissza, mit tehetek?

Figyelt kérdés
Zavaró tényező, hogy a készülék sérülten érkezett sértetlen csomagolásban. A posta azért határolódik el, mert sértetlen volt a csomagolás - az internetes cég pedig - már nem is tudom miért, annyit hadovált összevissza a férfi a telefonban.
2018. okt. 31. 14:22
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha sérülten érkezett, akkor eleve garanciában vissza kell venniük. Egy nem működő laminálógépet kaptam az egyik webáruházból tavaly, felhívtam őket, pár nap múlva visszajött érte a futár, és hozott egy működő példányt. De amúgy 14 napig indoklás nélkül visszaviheted vagy visszaküldheted még akkor is, ha tökéletesen működik.

Az internetes céget nyugodtan megfenyegetheted a fogyasztóvédelemmel. Valószínűleg szándékosan próbáltak így elsózni egy hibás terméket, különben sűrű bocsánatkérések közepette vennék vissza tőled.

2018. okt. 31. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!!! -Az most 14 nap, vagy 15? Mert a 14 -ből éppen kicsúsztam, de a 15-be még beleférek.
2018. nov. 1. 00:19
 3/3 A kérdező kommentje:

Na az én esetemben ez nagyon nem így működött. Egy gázkonvektorról van szó. Az internetes cég Kecskeméten van a cím szerint. Mindentől elhatárolódnak. Tőlük épségben ment el a termék. A MPL magyar posta logisztika hozta sértetlen csomagolásban. A futár jelenlétében kibontottam (természetesen előtte ki kellett fizetnem a 103 ezer Ft -t).Kérdésemre a futár azt mondta: nála nincs is semmiféle nyomtatvány, hogy jegyzőkönyvet vegyünk fel, menjek be a legközelebbi postahivatalba, és ott vegyünk fel jegyzőkönyvet. Hosszas unszolásomra beleegyezett, hogy én egy papírlapon leírom az eseményt, és ő aláírja. Valszeg azzal hibát követtem el, hogy nem írattam alá 2 tanuval. De, ő mégis csak aláírta, kell, hogy ennek jelentősége legyen. Ha beperelném a MPL -t, írásszakértő bizonyíthatná, hogy az illetőtől származik az aláírás.

Az internetes cég elhatárolódik - mondván, a csomag sértetlen volt. Viszont a konvektor súlyosan sérült - leejthették valahonnan az egyik sarkára, még mielőtt becsomagolták volna. Mindenki mossa kezeit - én meg itt vagyok egy sérült konvektorral - kifizettem érte 103 ezer Ft -ot.

2018. nov. 1. 00:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!