Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Lehet hogy 2-szer kell vámot...

Lehet hogy 2-szer kell vámot fizetni ugyanarra a külföldről érkező árura?

Figyelt kérdés

Aliexpressről rendeltem egy nagyobb értékű multimédiás egységet másfél éve. Kicsit időközben meghibásodott, kerestem itthon megoldást a javítására, de nem nagyon találtam. Felvettem a kapcsolatot a kínaiakkal, akik irták, hogy küldjem vissza és megcsinálják.

Csomag elküldve. Ők visszaküldték DHL-el és most vámkezelni akarják. kérik az adatokat, de kb semmit nem tudok megadni nekik.

Hogyan tudom bizonyítani, hogy az az áru egyszer már vámkezelve volt? Nyilván az akkori DHL-es papir nincs meg.

Ilyen esetben mit lehet tenni?


2018. nov. 4. 20:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Bemutatod a levelezést a javíttatásról
2018. nov. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Sajnos igen, ha javítási céllal küldöd ki, kell mellé egy ilyesmi mellékes nyilatkozat, csak persze a megfelelő szállítóéval:

[link]

Ez igazolja, hogy az export ideiglenes kivitel volt. email alapján sajnos aligha fogják elhinni, hogy ez javítás volt, hisz akkor mindenkinek csak a "javított" terméket küldenék az eladók.

2018. nov. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Azt hittem visszaküldéskor ír majd rá valamit a feladó. Bár így visszagondolva valóban kellett volna egy ilyen papír, ezt most megtanultam...

És akkor mit vámolnak, mi a vámérték? Nyilván nem ér annyit a cucc, mint amikor megvettem bő másfél éve. Nem fizettem érte semmit...kitalálnak ott egy értéket és fizessek?

2018. nov. 4. 21:12
 4/6 A kérdező kommentje:
Egyébként mivel nem dhl-el küldtem ki hanem Sima postával, így nem is tudtam volna ilyen meghatalmazást írni. A postán se mondták...Na mindegy...
2018. nov. 4. 21:14
 5/6 anonim ***** válasza:
Ez sajnos pont olyasmi, amit nem szoktak elmondani... Kérdezd meg a DHL-t, hogy ilyenkor mi a teendő, számlád gondolom nincs róla, ami tartalmazná a cuccnak pl. a szériaszámát.
2018. nov. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Tőlem a posta anno az eredeti vamolsi papírokat kerte, a visszaküldés dokumentumokat és a feladotol egy igazolást mi szerint javítás történt.


Nekem sem voltak még a papírok úgyhogy feladtam és befizettem újra az adót... Hasukra csapva állapították meg.

2018. nov. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!