Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Online tőzsdés oldalakon ha...

Online tőzsdés oldalakon ha valutát váltogatok és felteszek egy kereskedésre 1millió forintot de van 80szoros tőkeáttét, akkor elvileg 80 millióval játszom. Mi van ilyenkor ha veszítek? 80millió forintot ki kell fizetnem valakinek?

Figyelt kérdés

Mert ezt irreálisnak érezném.

Például 500Plus oldalon



2018. nov. 7. 18:17
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
45%
Ha ennyire balf444sz vagy, ne tőzsdézzél, főleg nem egy ciprusi cég oldalán, ami híres róla, hogy megszünteti a számlád, ha nyereségbe fordulsz és volt pénz nincs pénz!
2018. nov. 7. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Lebalfa$zozol mert megkérdezek valamit, amit nem tudok egy oldalon, ami arról szól, hogy megkérdezzük valamit amit nem tudunk. Biztos, hogy csak én vagyok az akinek gondjai vannak bizonyos weboldalak céljának megértésével? Amúgy sokre értékelném ha valaki válaszonia a kérdésemre is.
2018. nov. 7. 18:42
 3/17 anonim ***** válasza:
56%

"Mi van ilyenkor ha veszítek? 80millió forintot ki kell fizetnem valakinek?"


80 milliot nem veszithetsz, ahhoz 0-ra kene zuhanjon a valuta arfolyama, nem valoszinu. Oke, shorttal elvileg veszithetnel meg tobbet is, de nem valoszinu, hogy bekovetkezne. Es amikor kezdesz vesziteni, egy szinten a broker ceg megker, hogy tolts lovet a szamladra (margin call), ha nem teszed meg, lezarjak a poziciod, igy nem fogsz te olyan nagy milliokat vesziteni.

2018. nov. 7. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Meg van egy ilyen dolog hogy letét. Én úgy értelmezem ezt, hogy ha az a pénz ami a kereskedésnél letétben van elfogy, akkor autmatikusan lezárul a kereskedés, tehát maximum annyi veszíthetek a kereskedésen amennyit letétbe raktam, mínuszba nem emgy át. :D de nem próbáltam még, meg nem is örülnék ha próbálnám hogy valami átmehet e mínuszba:D
2018. nov. 7. 18:48
 5/17 A kérdező kommentje:
Meg írnak valamit a negatív egyenlegvédelemről is.
2018. nov. 7. 18:50
 6/17 A kérdező kommentje:
Ja igen és nem én pontozok le, hanem gondolom ez idióta:D
2018. nov. 7. 18:51
 7/17 anonim ***** válasza:

Extrém piaci körülmények esetén előfordulhat, hogy negatívba megy.

Volt már rá precedens, a korrektebb cégek benyelték a buktát (pl. Oanda), de volt olyan is, aki beprőbálkozott az ügyfeleknél (pl. Saxobank).

2018. nov. 7. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Ezt a kerdest mas szamokkal mar feltetted.
2018. nov. 7. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Eladja a rendszer és lezárja a tranzakciót mielőtt mínuszba menne.
2018. nov. 8. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Flash crash esetén ha nem nincs idő eladni időben akkor mi van azt a weboldalon kell megnézned, plus500-on én se fizetnék be semmit.
2018. nov. 8. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!