Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szerintetek manapság késöinek...

Szerintetek manapság késöinek számít 24 évesen elkezdeni (és persze el is végezni) levelezön a jogász szakot munka mellett vagy még idöben vagyok?

Figyelt kérdés
Van már egy bachelor diplomám, most vagyok 23. Szeretnék tovább fejlödni, s jogot tanulni. Más is megcsinálta már kicsit késöbb mint a többség, s munka mellett? :)

2018. nov. 10. 20:00
 1/5 anonim ***** válasza:
41%
Nem késő, inkább az a kérdés érdemes-e.
2018. nov. 10. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem késő.
2018. nov. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Anyósom anno, 20 éve így végezte. Sosem késő, ne gondolkodj ilyeneken. Nekem voltak 30-32 éves, nappali tagozatos hallgatótársaim is, sőt, még a koliban is velük laktam. Tanulni sosem késő.
2018. nov. 10. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A kérdés inkább az, hogy milyen területen szeretnél vele dolgozni a későbbiekben, illetve mi a célod vele.

Jobb esetben 5 év alatt elvégzed, de általában csúszni szoktak, főleg munka mellett, bár nekem az ELTE-re van rálátásom csak. Utána 3 év gyakorlati idő, majd szakvizsga amit szintén sokan 1-1,5 év alatt csinálnak csak meg, tekintettel az anyag mennyiségére, nehézségére. Majd ezt követően tudsz érdemben a diplomáddal valamit kezdeni, pl. irodát nyitni ha van ügyfélköröd, tőkéd stb. de itt is sok év kell, mire beindul, ha beindul, mivel sok az iroda, nehéz kitűnni. Ha bíró szeretnél lenni, 3 év fogalmazói időszak, szakvizsga majd titkár, addig amíg bírónak ki nem neveznek, ami szintén sokszor hosszú idő nem is beszélve a pontrendszerről. Ügyész hasonlóan ilyen típusú, esetleg közigazgatás vagy vállalat, ahol gyorsabban lehet karriert építeni.

Ha csak érdeklődés miatt végeznéd el, szerintem nyugodtan próbáld meg, viszont ha karriert akarnál építeni, akkor arra készülj, hogy erős a verseny ebben a szakmában, hosszú távon csak a nagyon jók maradnak fenn, élnek meg belőle jól, illetve eléggé hosszú idő kell, mire megtérül.

2018. nov. 11. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én 23 évesen kezdtem idén :)
2018. dec. 15. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!