Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Csalás áldozata lettem, mit...

Csalás áldozata lettem, mit tegyek?

Figyelt kérdés
A pénzügyi tanácsadóm tanácsára több pénzt vettem fel,mint amire szükségem volt.Azt mondta,hogy a többletet befekteti,és a hozamokból fizet.Ügyvéd előtt kötöttünk szerződést.Ez két éve történt,bepereltem,de a pénzem nem adja vissza.MA IS PÉNZÜGYI TANÁCSADÓKÉNT dolgozik.
2010. jún. 26. 19:50
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
És gyakorlatilag az egész életem tönkretette és az 5 éves kislányomét is,éhezünk...
2010. jún. 26. 19:52
 2/17 anonim ***** válasza:

Hát, befektette? Volt hozam? Ha befektette, és bebukta az egészet, akkor nincs miről beszélni, ez nem csalás. Ebben az esetben inkább neked kéne megérteni, hogy a befektetés kockázattal jár, vagy nyersz vele, vagy vesztesz.

Ha nem fektette be, hanem csak lenyúlta az egészet, akkor meg jelentsd fel a rendőrségen.

2010. jún. 26. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Már feljelentettem,de a rendőrség megszüntette a nyomozást.2 millió forintról szól a szerződés,baráti kölcsönként,kamatmentesen.Persze ő befektette saját részére,de már a tőkét se hajlandó visszaadni.
2010. jún. 26. 20:23
 4/17 anonim ***** válasza:
Sajnos gyakori, hogy különböző bankok, biztosítók stb ügynökei brókernek hiszik magukat és ezt mással is elhitetik, hogy jutalék ellenében szerződést kössenek. Nem tudom milyen feltételekkel adtad oda. A pénznek mindenképpen nyomának kell lenni, hogy mit csinált vele pontosan. Azokat a papírokat kérd el tőle. Azt is megkérdezheted, hogy milyen végzetség alapján hívja magát befektetőnek. Sajnos az is befektetés, hogy odaadta simán egy kft-nek ami becsődölt.
2010. jún. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Most olvasom, hogy mit írtál. Polgári per a megoldás. A kölcsönszerződésnél az sima ügy, azt vissza kell adnia.
2010. jún. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Egy jó ismerősöm egyébként,szomszédom volt.A volt férjem drogozott,nem dolgozott évekig,én meg le vagyok százalékolva.Ez a srác felajánlotta,hogy be lehetne hitelezni a lakásom.2 millióra volt szükségem,ő rábeszélt,hogy 4-et vegyek fel,abból 2-t befektet,és a havi hozamból tudom fizetni a törlesztőt.A szerződést viszont kamatmentes kölcsönről kötöttük.Közben elváltam,a volt férjem drogelvonón.Polgári per 3 év,mi meg éhen halunk a Kicsivel.Nincs olyan fórum,ahol ezt be lehetne jelenteni?Továbbra is dolgozik,él boldogan,pedig CSALÓ.Én meg nem tudom fizetni a törlesztőt,jövő hónapban kilakoltatnak a gyerekkel,holott van 2 millióm egy csalónál. SEGÍTSETEK!!!!!!!!!!!
2010. jún. 26. 20:47
 7/17 anonim ***** válasza:
Próbálj valami segélyt igényelni az önkormányzatnál.
2010. jún. 26. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Bocs, de ennek ránézésre is átverés szaga van. 4 millió törlesztése 2 millió befektetésből....ha ez működne mindenki ezt csinálná.

pszáf-nál kéne érdeklődnöd, ők már valószínűleg találkoztak ilyen esettel, ha mást nem tanácsot biztos tudnak adni, merre indulj.

[link]

2010. jún. 26. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Már kaptam 6 ezer forintot az önkormányzattól,de a törlesztőm 63 ezer forint.Nem tudtam kifizetni,kilakoltatnak.Mi lesz velem,segítsetek,kérlek,ügyvéd kéne,vagy nem tudom.Hogy dolgozhat tovább egy ember így,pénzügyi tanácsadóként?Engem meg a kislányom ki véd meg?
2010. jún. 26. 21:12
 10/17 A kérdező kommentje:
Jaj,napok óta nem alszom.A PSZÁF csak pénzügyi szervezetekkel foglalkozik,nem vállalkozó pénzügyi közvetítőkkel.Az a baj,hogy nem is tudom,hol lehetne kárt tenni ebben az emberben,hol lehetne megfogni... A rendőrség miért nem látta,hogy átverés szaga van? Közben megtudtam,van még egy srác a házban,akit szintén ugyanígy becsapott kétmillióval.Mindketten elmentünk a rendőrségre,mégis leszarták a nyomozást.Mit tegyek,hol érjem utol a csalót?Megyek az utcára,a gyerekem állami gondozásba.Ő meg röhög a 2 millióval.Hogy lehetnbe megtudni,melyik bankkal áll jelenleg pénzügyi közvetítői szerzőésben? Jaj.
2010. jún. 26. 21:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!