Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Aki járatos a Gyed, Tgyás...

Aki járatos a Gyed, Tgyás kérdésekben segítene?

Figyelt kérdés
Aki járatos a Gyed, Tgyás kérdésekben segítene? Második babámmal vagyok várandós, az első kislányommal most gyedet kapok. Terhesség alatt melyiket igényeljem, maradjon a Gyed ( 2011 áprilisáig járna, a tesó meg februárban születik) vagy kérjek inkább táppénzt? Lehet a Gyednél magasabb lenne a táppénzem, de nem tudom, utána mikor a tgyást kapnám, meg utána a gyedet, hogy nem-e lenne még kevesebb így. Bruttó bérem: 210. 000. - mostani gyedem: a maximumot kapom kb 83000 azt hiszem. (határozatlan idejű munkaszerződésem van) tehát, hogy járnék jobban, maradjak a második baba születéséig gyeden vagy kérjem a táppénzt? Hosszú távon melyik lenne az előnyösebb? Előre is köszönöm a válaszokat! Kérem olyan írjon, aki tb-s ügyekben járatos. Ha lehetséges akkor részleteznétek válaszokat.
2010. jún. 26. 21:29
 1/3 anonim válasza:
49%
Mindenképpen jobb ha táppénzre mész, mert a táppénznek nincsen maximuma. Ha adójóváírást is kérsz, az még kedvezőbb. A szülés várható időpontja előtt 4 héttel igénybe veheted a TGYÁS-t is. Bár szerintem Neked az a kedvezőbb ha szülés időpontjától kéred. Hiszen sem TGYÁS-nak sem a táppénznek nincs felső határa.
2010. jún. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Kedves első, tényleg jó tanácsot adtál...A táppénz alapja az előző évben egészségbiztosítási járulékot képező jövedelem. A gyedből, tgyásból pedig nem vonnak eb járulékot, csak a biztosítási időbe számít bele.


---

Kedves kérdező, mivel gyeden, tgyáson voltál, neked a minimálbér lenne a táppénz alapja, annak 60%-át kapnád. Maradj gyeden.


(apehes)

2010. jún. 28. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Akkor maradok Gyeden.
2010. jún. 28. 08:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!