Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Vaterán hogy lehet vásárolni?

Vaterán hogy lehet vásárolni?

Figyelt kérdés

Még sosem vettem vaterán semmit sem ezért nem értem nagyon:(

Van egy telefon amire licitálni lehet és 2 nap múlva le jár a licit, meg szeretném venni azt a telefont de személyes találkozással, szóval ha én rá licitálok és mikor le jár a hirdetés tudok beszélni az eladóval egy találkozót? Vagy mit kell csinálni? Tudom gáz hogy ennyire nem vágom ezt..



2018. dec. 3. 03:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Vaterán először is be kell regisztrálni. Bár lehet regisztráció nélkül is vásárolni, de az csak egyszeri alkalom - licitálni nem lehet regisztráció nélkül.


Ha beregisztráltál, akkor vagy licitálhatsz vagy elhelyezhetsz ún. automatikus licitet, amikor megadod, hogy max. mennyit ér Neked a telefon és azt az összeget beírod. Ekkor nem azt az összeget írja ki Neked a licitnél, amit beírtál, hanem helyetted licitál.

Pl. 3 ezernél áll a telefon, Te beírsz 10 ezret, akkor - ha 1.000 ft a licitlépcső, csak a 4 ezret fogod látni és Te leszel a vezető licites. Ha jön valaki és beír 5 ezret, akkor továbbraTéged fog mutatni licitvezetőnek, de akkor már 6 ezerrel. Egészen addig megy ez így, amíg el nem éri valaki a Te 10 ezredet - akkor leelőz és már nem Te leszel a licitvezető.


Licitálásról tudnod kell még, hogy a rutinosak az utolsó másodpercekben is licitálnak, van, hogy az utolsó 10-20 mp-ben dől el, kié lesz a vágyott termék.


Ha mégis Te nyerted meg a licitet, akkor megkapod az eladó adatait és igen, ha van bejelölve a terméklapon személyes átvétel, akkor meg tudtok beszélni egy személyes találkozót.

Nagyon fontos, hogy nézd meg: van-e személyes átvétel és hogy milyenek az eladó értékelései! (ezt a nevére kattintva tudod megtenni)

Ha túl sok negatív értékelése van, mert hibás a termék, akkor nem érdemes vásárolni tőle, el kell engedni, mert lehet, hogy nem olyan terméket kapsz, mint ami a terméklapon van.

Bár a Vatera most kezdi bevezetni a minőségi problémás adásvételek ellenőrzését is, de erről még nem tudok nyilatkozni, mert ez egy friss dolog.

2018. dec. 3. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha van még kérdésed, kérdezz nyugodtan - nekem is sokat segítettek annak idején :-)
2018. dec. 3. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nagyon nagyon szépen köszönöm a segítséget!!
2018. dec. 3. 08:41
 4/5 anonim ***** válasza:

Szívesen :-)

Még annyi kiegészítés, hogy a licit megnyerése után 3 munkanap van megadva a kapcsolatfelvételre (általában ennél rövidebb idő alatt lezajlik) és kb. 3 hét az adásvétel lebonyolítására.


A vatera oldalán jobbra fent a "súgó"-ban sok segítséget találhatsz, valamint ha sok időd és erős idegzeted van :D - akkor a lap alján a Felhasználási feltételeket kellene elolvasni.

2018. dec. 3. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ami még fontos, hogy a Vatera egy aukciós oldal, nem apróhirdetési, így elvileg vételi kötelezettséged van, ha licitáltál valamire.

Azonban, ha pl. a termék nem jó (kis méret, műszaki hiba vagy nem felel meg az oldalon leírtaknak) akkor semleges értékeléssel lezárva megoldható, hogy nem veszed át a terméket - természetesen ezt az eladóval megbeszélve.

Vaterára nem vonatkozik az elállási jog - kivéve, ha vállalkozótól veszel valamit.

2018. dec. 3. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!