Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Milyen segélyeket, támogatások...

Milyen segélyeket, támogatásokat, pályázatokat tudok elnyerni orvosis hallgatóként?

Figyelt kérdés

Pécsen tanulok, rengeteg költséggel jár sajnos, egyszerűen nem bírom anyagilag.


Dolgoztam 4 évet gimi után, minden pénzt félreraktam 4,5 millió ft-ot, másfél éve tanulok, de már csak 1 millióm van.

Nagyon spórolós, takarékos vagyok, de egyszerűen ennyibe kerül az élet.


Albérletet nem fizetek(100-120+rezsi egy 2 szobás itt), mert szüleim segítségével vettünk egyet hitelre, az egészet hitelre, 30 évre, havi 60 at fizetek érte, plussz 40 a rezsim.


Elmegy 100 a lakásra, de legalább a sajátom lesz idővel, ha végzek a sulival, ki lesz adva, és szép lassan kifizetik az egészet a bérlők.


A kajában akármennyire is spórolok, magamra főzök, 40-55 között költök.

Nem dohányzok, nem iszok, üdítőt sem veszek, csak vizet iszok.


És akkor még ott van a havi 1-2 szórakozás, terembérlet, stb.


Havi 150-170 ezret minimum elköltök, vezettem kidásos táblázatot is, de ebből nem tudok leadni.

Bevételem nem lehet, nem tudok dolgozni suli mellett, nem engedhetem meg, hogy valami vizsga ne sikerüljön, az plussz évet jelent, és 2,7millió a tandíj évente.

Oké az diàkhitel és kamatmentes, de akkor is vissza kell fizetnem majd.



Szóval hova és mit kell beadnom, hogy kapjak támogatást?

Szociális alapon is jár azt hiszem 15-25 ezer ft havonta, ilyesmiket keresek.


Sosem szorultam rá, most sem sírok igazából, mások sokkal rosszabb körülmények között élnek, de ha jár, akkor jár.

Ösztöndíjam is van, de 4,2-es átlagra kapok kemény 6 ezer ft-ot...

Arcra is osztályoznak gyakran, nem rajtam múlik az átlag.


Tud valaki tanácsot adni ilyen téren? Mit pályázzak meg, hogyan tegyek szert támogatásra?


2018. dec. 5. 22:02
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Lakótárs
2018. dec. 5. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Egy szoba van, nem fér el, osztozni idegennel egy szobán meg nem akarok, baráttól meg nem fogadnék el pénzt.
2018. dec. 5. 22:52
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Költözz kollégiumba és add ki a lakást.

A helyi tanulmányi hivatalnál vsgy HÖK-nél érdeklődhetsz szociális támogatásról, de nem biztos, hogy saját lakással megkapod.

2018. dec. 6. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szoc támot az kap, akinek pl van még 2 kisebb testvéred, akik tanulnak és papíron 1 címen laknak, vagy az 1 főre jutó összeg nem haladja meg a határt, vagy ha valaki önellátó, vagyis a szülők lenyilatkozzák, hogy te tőlük független vagy, viszont akkor igazolni kell, hogy miből van jövedelmed.

Ha van saját lakásod, nem tudom, hogy adnak e.

Igazából a TOn vagy a HÖkösök tudnak tanáccsal segíteni.

Akiket ismerek orvosisok, mind erős szülői háttérrel és támogatással vágtak neki, mert államin is költséges szak pl a szakkönyvek miatt, illetve emellett nem lehet dolgozni, mert szigorúak a követelmények.

2018. dec. 6. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nagyságrendileg nem fogsz értelmes támogatást kapni, a szoc tám is csak néhány 10.000 Ft lehet max, de nem hiszem, hogy megkapod.

Nagyon jól tanácsolták, vagy költözz koliba 3 szobatárssal, vagy fogadj be valakit a lakásodba. Nekem is volt szobatársam egy 20 m2+konyha zuhanyzó méretű lakásban, elfértünk, mert el kellett férnünk, jól is éreztük magunkat. Persze ha ez neked nem felel meg, akkor neked kell előteremteni az anyagiakat, ne támogatásra várj.

Tudom, hogy baromi drága, azt is, hogy tettél érte, hogy ide járhass, meg is fog térülni többszörösen a belefeccölt energia. Viszont most még nem itt tartasz.

És megjegyzem kényelmesebb egy szoba két emberre saját zuhanyzóval, mint a koli közössel, mégis sokan élnek ott.

2018. dec. 6. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Én kollégista vagyok és ezzel együtt összesen kb. 55.000ből élek havonta. Abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy szüleimtől kapok pénzt. Amúgy menzán eszek, járok bulizni is, veszek üdítőt. Viszont NEM Pécsre járok!

Nagyon ajánlom a kollégiumot!

A lakhelyed nem nyújt Bursa Hungarica ösztöndíjat?

2018. dec. 7. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én Pécsre jártam, koliban laktam, kajával bulival mindennel együtt kijöttem havi hatvanból.

A lakás hitelre iszonyatosan hülye ötlet volt.

Egyébként keresd meg a DJKB elnököt és kérdezd meg tőle, hogy tud-e intézni kolit. A lakást meg add ki.

2018. dec. 8. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kolit nagyon az se kap akinek valóban szüksége van rá. Ha van saját lakásod a városban,akkor tuti nem kapsz kolit. Amúgy lakótárssal tudod csökkenteni a költségeket.
2018. dec. 9. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!