Másnál is ez van?

Figyelt kérdés
Párom GYED-en van, én dolgozom. Jól élünk, hitelmentes lakásban lakunk, bármi kell kaja,ruha, stb. meg tudjuk venni magunknak, de akárhogy is csináljuk nagyon keveset tudunk félretenni. A számlánkon mindig 500-600.000 Ft között marad "csak". Én annak örülnék, ha legalább 1 millió körül mindig lenne, ezáltal növelném a biztonságérzetemet. Pár év múlva kocsit is cserélni kéne, de nem tudom hogyan lesz..

2018. dec. 6. 17:16
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Arra panaszkodsz, hogy csak havi félmilliót tudtok félretenni? Nagyon sokan örülnéknek ebben az országban, ha a bevételük ennyi lenne.

Esetleg küldd el az asszonyt dolgozni, ha több pénzre van szükség...

2018. dec. 6. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
várj, kisírom a szemeimet...
2018. dec. 6. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem 500-600-at teszek félre, hanem annyi marad a számlán. Tudom vannak mások, akiknek szarabb az életük, de szeretnék jobban előre jutni.
2018. dec. 6. 20:16
 4/5 anonim ***** válasza:

Nálunk nem.


Én konkrétan nem tudom elkölteni a maradékot.


Két oka lehet, hogy ilyen helyzetben vagyok:

1. / Nem vagyok eléggé igényes, valamiért nem érdekel a 300 ezer forintos lapos TV csak azért, mert a szomszédnak is van.

Piszok jó érzékem van a gazdálkodáshoz, a pénz beosztásához, legyen akár sok belőle, akár kevés. :)

2018. dec. 7. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én megértelek, nálam is kb. ez van, nagyon jó hónapban kb. 50ezer marad meg félretételre. Aztán hirtelen jön valami több százezres költség (kocsijavíttatás pl., pedig nem töröm tropára, nem karambolozok vele - ennyi..) és akkor az megint jól leapasztja.

De én voltam ennél sokkal szopóbb helyzeteben is, mikor néha még a legalapvetőbb dolgokra se futotta (pl. hogy ne kapcsolják ki a villanyt), vagy hogy kajára se futotta a következő fizetésig, vagy éhezés, vagy kölcsönkunyerálás. Na ez hálisten már nincs.

Viszont nekem vannak hiteleim is, szóval ha azok egyszer kifutnak vagy vissza tudom idő előtt törleszteni, akkor több tízezer forinttal több marad majd a számlámon. Úgyhogy, ahogy a vak is mondja, "már látom az alagút végét".

2018. dec. 7. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!