Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha a zálogházban le szeretnék...

Ha a zálogházban le szeretnék adni egy nyakláncot, mert már nem kell és pénzt szeretnék érte kapni, akkor ennek mi a menete?

Figyelt kérdés
A volt barátom ezüst nyakláncát szeretném eladni így hogy pénzhez jussak, de nem tudom, hogy ennek így mi a menete pontosan. Bemegyek és beveszik adnak pénzt és ennyi? Vagy ki is kell váltanom? Esetleg nekem kell fizetni hogy bevegyék vagy ez hogy megy?

2018. dec. 9. 16:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Én ezüstnyakláncomat nem akarták bevenni, mert hogy értéktelen számukra, lehet csak egyedi eset volt.
2018. dec. 9. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

BE és EL is adhatod ott.


Ha BE adod, akkor keveset adnak, de egy időn belül vissza válthatod, persze egy picivel több pénzért. Ez csak egy kölcsön féle.


Ha EL adod, akkor egyből kifizetik és ennyi. Itt több a pénz.


Ja! Irataidat kérik!

2018. dec. 9. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ezüsttel nem nagyon foglalkoznak sehol, csak arannyal.
2018. dec. 9. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Zálogházban kétféle dolgot lehet csinálni:

- vagy zálodba adod a holmit és akkor x idő múlva ki kell váltani - ilyenkor többet kell adni érte, mint amennyiért beadtad. pl. egy arany nyakláncot zálogba teszel, akkor adnak - a lánc súlyától függően - mondjuk 5 ezer ft-ot és 5.500-ért lehet kiváltani (nem pontos szám, csak írtam valamit).

ha zálogba adod, akkor a valós értékénél jóval kevesebbet adnak.


- de beviheted úgy is, hogy szeretnéd eladni, akkor nem kapod már vissza, s ilyenkor egy picivel magasabb árat adnak.


De akár arany, akár ezüst, mindenképpen törtarany, illetve törtezüstként veszik be.


Végezetül, ha vékony az ezüstlánc, akkor bizony előfordulhat, hogy olyan kicsi az értéke, hogy be sem veszik.

2018. dec. 9. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!