Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 1 gyerekre milyen támogatás...

1 gyerekre milyen támogatás jár egy dolgozó férfinek? Illetve mennyi és milyen címen tudom igényelni a születendő gyermekemre?

Figyelt kérdés
nemsokára kisbabánk lesz a baratnőmel de a barátnőm meg 16 év alatti kiskorú. így mind jogilag mind anyagilag minden az én nevemen fut, én leszek az egyedüli gyámja a gyermeknek elvileg szóval nem tudom ez azt jelenti úgy számoljak mintha egyedül aló szülő lennek? ( apássági nyilatkozat mar tettem a gyámügyűn szóval amint megszületik a pici minden jogot megkapok majd ) viszont dolgozni szeretnek mindenképpen a barátnőm és a nagymamája lennek nálam együtt a picural amikor dolgozom.szóval én csak olyan támogatást tudok akor igénybe venni ami munka mellet is jár. válaszokat köszönöm
2018. dec. 18. 21:18
 1/3 anonim ***** válasza:
A gyerek 6 hónapos korától az apa is igényelheti a GYED-et, ha előtte megvolt a szükséges ledolgozott (bejelentett) munkaviszonyod. Adókedvezményt is igényelhetsz a gyerek után. Illetve családi pótlék.
2018. dec. 18. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Adókedvezmény 10e, csp 12200, anyának gyes havi 28500 -10% adó. Egyszeri anyasági kb 60e
2018. dec. 19. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"ez azt jelenti úgy számoljak mintha egyedül aló szülő lennek?'


Nem, mert nem vagy egyedülálló, hiszen van élettársad.

2018. dec. 19. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!