Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni ha üzemi...

Mit lehet tenni ha üzemi baleset után nem adnak munkát?

Figyelt kérdés

Történetem:

Üzemi balesetböl adofoan eltörtem a könyököm.mire vissza mentem fel vettek helyettem 2 másik munkást.fönök javasolta menjek vissz táppénnzre mert még nem tudja milesz.gondoltam oké,hiszen nem a legjobb a kezem,vissza mentem.okhoz gyogytorna stb..de dolgozni tudnék.lényeg hogy november vége ot igérgetve van hogy üajd elkkor majd akkor kezdhetek.örökké nem.lehetek táppénzen sem...és mivel egyszer már vissza mentem volna igy már alig kapok táppénzt is.ha kirugnának tudok ellenük fellebbezni?vagy valami kártéritést követelni?

Vag épp arra vár hogy én mondjak fel? Egyébként normális a fönök nem tudom hogy lenne e ilyen köcsög..?!?!


2018. dec. 31. 16:42
 1/6 anonim ***** válasza:
55%
És? Visszamész dolgozni, ha nem ad munkát, akkor meg ülsz egy széken a munkaidődben az irodában.
2018. dec. 31. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ezt ugy értem,hogy nem is mehetek,mert nincs mit..egy kis cégröl van szo4-5emberrel..
2018. dec. 31. 17:07
 3/6 anonim ***** válasza:
Van munkaszerződésed, köteles foglalkoztatni, olyan nincs, hogy nem mehetsz
2018. dec. 31. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
30 napot meghaladó keresőképtelenség esetén kötelező a fogleü vizsgálat, egyszerűen alkalmatlan leszel...
2018. dec. 31. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

30 napot meghaladó keresőképtelenség esetén kötelező a munkaköri alkalmassági felülvizsgálat.

Ha nem vagy alkalmas a mostani munkaköröd betöltésére, akkor a cég kettő dolgot tehet:

1/ Felajánl egy olyan munkakört, amire alkalmas vagy, és el is fogadod.

2/ Munkakörére alkalmatlanságra hivatkozva a munkaviszonyodat felmondja.


Fennáll egy munkaviszonyod. Ha alkalmas vagy a munkaköröd betöltésére, akkor a munkáltató köteles foglalkoztatni. Ha nem tud munkát biztosítani, akkor bejársz, megvárod, hogy leteljen a munkaidőd, elmész haza és várod a havi munkabéred, mert ilyenkor "munkavégzés" nélkül is jár egészen addig, amíg a munkáltatónál munkaviszonyban állsz (állásidő). Ha ad munkát, akkor pedig elvégzed.

2019. jan. 1. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mi van lett a vége?
2021. jan. 27. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!