Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit tehetek, munkáltatóm...

Mit tehetek, munkáltatóm módosította a munkaszerződésemet gyed alatt?

Figyelt kérdés

2009.március óta vagyok a jelenlegi cégemnél,2009.augusztus óta vagyok szülési szabadságon.. a problémám a köv. :Ma bent voltam a cégemnél ,ahol cégváltásra hivatkozva aláirattak velem egy új munkaszerződést,amiben egy jókora összeggel csökkentették a bejelentett béremet.

Mit tehetek?Aláírtam a papírt. Gyed alatt módosíthatják a munkaszerződésemet?


2010. jún. 28. 20:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ha a "régi" céged megszűnt akkor mindenképpen jogos.Új cég új szabályok. :((((
2010. jún. 28. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
na,jó,de jelenleg gyáson vagyok,jövő hónaptól gyeden. Elmentem x összeggel szülni,állambácsi fizet,akkor hogy is van ez???
2010. jún. 28. 20:38
 3/5 anonim ***** válasza:

Igen módosíthatják a szerződést..

Mivel már aláírtad a papírt semmit sem tehetsz..

2010. jún. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha aláírtad sajnos nincs mit tenni, egyébként nem csökkenthetnék ok nélkül, de mivel "beleegyeztél" sajnos már nem tehe semmit.
2010. jún. 28. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Jól írták korábban. Ez a hajó már elment, le kell nyelned a békát. Most már teljesen mindegy, hogy jogosan vagy jogtalanul módosították a szerződést, hiszen beleegyeztél, aláírtad. Így az esetleges jogtalan módosítást is jogossá tetted. Egyébként nem biztos, hogy jogtalanul csökkentettek, nem ismerjük az összes részletet.
2010. jún. 29. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!