Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy magyarázzam meg a munkaad...

Hogy magyarázzam meg a munkaadónak, hogy részmunkaidős állás érdekelne (iroda munka)?

Figyelt kérdés
Szeretnék részmunkaidőben dolgozni (napi 6 órában) irodai munkát vállalnék. Korábban is ilyen munkám volt teljes munkaidőben, viszont a sok stressz miatt ott hagytam a munkahelyet. A legtöbb cég igazából anyukáknak engedi a részmunkaidőt. Egészségügyi okokból nem tudom bevállalni a havi 40 órát túlórákkal, nem tudom hogy magyarázzam ki magam a cégnek, hogy részmunka érdekelne. Ha azt mondom egészségügyi okok miatt és gyenge a szervezetem, biztos csak néznének rám. Mit mondhatnék, hogy ezt kikerüljem? Természetesen csak olyan pozícióra jelentkezek, ahol a részmunkaidős lehetőség van.

2019. jan. 3. 20:46
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

Kamuzz valamit!


Családi ok...anyudra vigyázol, kutyád van, terhes a hugod, sportolsz,...

2019. jan. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Épeszű munkáltató nem vesz fel senkit kamu történetek alapján. Jobb helyeken nem is lehet ilyet, bármilyen jellegű "leszázalékolást" igazolni kell papírokkal.

Ha valóban egészségügyi okok miatt vagy részben munkaképtelen, akkor ezt bizonyára igazolni fogja neked egy szakorvos. Ugye?

Bár el nem tudom képzelni, hogy a "gyenge szervezeted" hogyan gátol meg a heti 40 óra IRODAI munkában, ha közben heti 30 még megy.


Egyébként baromi egyszerű: meghirdetik az állást, te jelentkezel, érdeklődsz, jónapot kívánok, engem részmunkaidőben érdekelne az állás, lehetséges?

Akkor megkérdezik, hogy miért, te elmondod, hogy "gyenge a szervezeted", ők elmondják ugyanazt, amit én feljebb, és vége a sztorinak.

Hazudozhatsz, kamuzhatsz, megpróbálhatod átverni őket, kicseszhetsz velük, de nem fogsz előrébb jutni. Alapvetően az életben sem fogod túl sokra vinni, ha így állsz hozzá, hogy dolgozni nem szeretnél, csak azon töröd a fejed, hogy hogyan b**hatod át a munkaadódat.

2019. jan. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 TappancsMancs ***** válasza:
100%

Elmondhatod a valódi okokat, a lényeg akkor sem az lesz, hanem, hogy nekik megfelel vagy sem a részmunkaidő.


Ha pedig találsz részmunkaidős hirdetést, ott meg nem kell végképp semmit sem magyarázkodnod, egyszerűen azt ajánlják ami téged érdekel.

2019. jan. 3. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 TappancsMancs ***** válasza:
Az előzőből kimaradt, hogy nyugodtan rákérdezhetsz, a részmunkaidőre, hogy neked az lenne a megfelelő.
2019. jan. 3. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

2-es válaszoló nem tudod a körülményeket, és nem is fogom megosztani. Nem értem minek írsz leszázalékoltatásról és papírokról. Nem hazudni akarok, csak egészségesebben élni, többet figyelni magamra. Szeretnék reszmunkaidős állást hogy több időm legyen. Bár az a normális ebben az országban hogy dolgozol 40 órát és még túlórázol is, ha ennél kevesebbet akarsz akkor már is munkakerülő vagy munkakeptelen vagy. Nagyon szuper érzés reggel 8kor elindulni otthonról majd este 7-8ra hazaérni. Hétvégén alig tértem magamhoz. Szted ehhez képest napi 6 óra nem ad többet? Csak egy egész délutánt.

Nem vagyok munkaképtelen, de elég nagy különbség van aközött hogy 30 vagy 40 órát dolgozik valaki egy héten. Se saját családom, se hobbim, se időm, robotnak érzem magam, és már nem bírom a strapát úgy mint régen. Lehet más így képes működni, irigylem őket tenyleg. Próbáltam változtatni, sok mindenen de nem elég.

2019. jan. 4. 00:00
 6/9 anonim ***** válasza:
Marha egyszerű a megoldás: oda jelentkezz, ahol részmunkaidős lehetőséget hirdetnek.
2019. jan. 4. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A leírásodból, ha jól értem az a gond hogy sok a heti 40 óra és irodai munkánál is fárasztó számodra. A ‘nem bírja a szervezeted’ pedig nem betegségre utal. Te betegségről írsz de felháborodtál amikor orvosi papírt emlegettek. A betegség amit szakorvos igazol. Az hogy stresszes vagy nem betegség.


Létezik részmunkidős állás, olyanra jelentkezz ahogy írták korábban is, kérdezni sem biztos hogy fogják az okát.

Azért mondjuk a nincs időd ha 8 órában dolgozol és robotnak érzed magad kicsit életidegen számomra. Mi a gond vele? Miben fáraszt el?

Itthon ennyi a teljes munkaidő. Eleg sok millió ember így dolgozik. Nem ördögtől való. Nyilván ha neked részmunkaidős állás kell, a te dolgod, annyi,hogy ne teljes munkaidőre jelentkezz és nagy valószínűséggel nem fognak kérdezni.

Jó tanács: ki ne ejtsd a szádon azt hogy neked sok 8 óra és nem bírod mert szabadidőre van szükséged, mert nem fog senki komolyan venni.


Klassz munkám van, (stresszes de hizzáállás kérdése), családom, hobbija in, szabadidőm, barátaim stb, és mégis 6-7-8 órakor hagyom el az irodát. Időbeosztás kérdése a dolog csak.

2019. jan. 4. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
8 órás irodai munkára jelentkeztem és elmondtam a felvételin, hogy én csak heti 4 napot tudok vállalni. Meg sem kérdezték, hogy miért, de felvettek. A kutyát nem érdekli a cégnél, hogy mit csinálok pénteken.
2019. jan. 4. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem fogalmaztam meg jól a problémát. Stressz okozta fizikai tüneteim vannak mellette autoimmun gyulladás. Ez nem olyan beveszem a gyógyszert és elmúlik mint egy vírus, egész életemben kezelni kell. Lehet vele élni, de lényegében állandóan kimerült a szervezetem. Persze van róla papírom. Ha állandóan dolgozom és a munka van a középpontban, még javítani se tudok az állapotomon. Köszi a válaszokat, füllenteni nem fogok mert nem éri meg, nem is tenném.
2019. jan. 5. 12:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!