Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Több millió forint kölcsönbe...

Több millió forint kölcsönbe a testvéremtől? Hogyan lehet védetté tenni?

Figyelt kérdés
26 éves nő vagyok,párom Ausztriában dolgozik kB 17 hónap szükséges még ahhoz hogy vegyünk 6.8 millióért egy házat, eddig 1.1 gyűlt össze. Nagyon nem bírunk itt lenni amit a bátyám nagyon jól tud. Alkoholista az édesanyánk, 3 éve felépítettünk a szüleim telkére egy 40 nm lakást. Amit már réges régen megbántunk de késő bánat. Bátyám Németországban él a családjával. Ma beszéltünk és fel ajánlotta hogy segít és megelőlegezi. Ez szép és jó. Viszont érdekelne mi ennek a menete amivel lehet őt védeni, mármint bebiztosítva. Igazából ki fogjuk fizetni ha mégis kérnénk tőle de hogyan lehet ő biztosítva. Bár őt nem kérdeztem mi az elképzelése de én arra gondoltam hogy a házat amit veszünk az ő nevére iratjuk majd ha kifizetük akkor a miénkre íratjuk. Nem tudom ez milyen ötlet lenne. Aki esetleg járatos a témában segítsen.
2019. jan. 3. 21:36
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ügyvédi kölcsönszerződés.


" Bár őt nem kérdeztem mi az elképzelése de én arra gondoltam hogy a házat amit veszünk az ő nevére iratjuk majd ha kifizetük akkor a miénkre íratjuk."


VESZÉLYES!!! Mi van, ha nem akarja leíratni?

2019. jan. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A legegyszerűbb egy jelzálogjog a házon.
2019. jan. 4. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Jelzálogjog a leendő házra.

Ennek a nevére, utána átíratni... Részemről "butaság", bár tudom, hogy a jószándék vezet, ilyet ne tegyél. Költséges is. Jelzálogjog a legtisztább.

2019. jan. 4. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
kölcsönszerződés jelzálog a házra, ez a legkorrektebb és legjobb.
2019. jan. 4. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!