Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Tudnátok mutatni határozott...

Tudnátok mutatni határozott időre szóló felmondási mintát?

Figyelt kérdés

Neten találtam párat, már kezdtem is kitölteni, de az összes más szinte.

És ott határozatlanra hivatkozik, most nem tudom elég ha csak azt átírom.

Meg hogy a sok fajta közül most melyik a megfelelő azt sem tudom.


De egyéb segítséget is elfogadok, pl hogy minden nyomtatott legyen, csak az aláírásomat kell írni tollal? Mármint születési hely, idő, nyomtatva legyen?

Mit kell fölülre írni stb.

Ja és próbaidőn vagyok, gondolom ezért határozott idejű.



2019. jan. 4. 10:36
 1/2 anonim ***** válasza:

Én pedig úgy gondolom, hogy nem azért határozott idejű, mert próbaidőn vagy.


Mind határozott, mind határozatlan idejű szerződés esetén kiköthető próbaidő. Ez nem kötelező. Ha megállapodott a két fél próbaidőben, akkor azt a szerződésnek tartalmaznia kell. Ha nem tartalmazza, akkor nincs próbaidő.


Próbaidő intézménye arra szolgál, hogy ha nem tetszik valami, akkor azonnali hatállyal, indoklás nélkül még a próbaidő alatt felmondhatod a jogviszonyodat. Az azonnali annyit jelent kisarkítva, hogy 8:16 perckor átadod a felmondást, 8:17 perckor már mehetsz is haza.


Próbaidő alatt nem kell a felmondás indokolni egyik fél részéről sem. A felmondás akkor vált ki joghatást, amikor azt a másik féllel közlik. Tehát ha Te próbaidőn túl adod át azt a felmondást, amit még otthon a próbaidőd alatt vetettél papírra, akkor az már nem minősül próbaidő alatti felmondásnak, és teljesen más játékszabályok létnek életbe.



A felmondást úgy írod meg, ahogy akarod, arra amire akarod, csak írd alá.

Ha kézzel írod, akkor tollal tedd az egészet, ne ceruzával, ha géppel, akkor az aláírásod legyen rajta (szintén tollal). :) Kockás papír, sima papír... a Te dolgod. Nincs kötelező formája.


Két egyező példányban készüljön, az egyiket átadod a munkáltatónak, a másikon pedig dátummal ellátva átveteted vele, és elteszed emlékbe.


Kb. ennyi:


Munkáltató neve, címe


Alulírott Gipsz Jakab (ide a személyes adataid), az Önöknél fennálló, határozott idejű munkaviszonyomat a mai nappal felmondom.


Dátum, aláírásod


A játékszabály az alapján folytatódik, hogy mikor adod át a felmondásod, tehát mikor vált ki joghatást. A munkáltatónak annak megfelelően kell a Munka Törvénykönyvét alkalmaznia.

2019. jan. 4. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
... azért sem mindegy, hogy mikor adod át a felmondást, mert próbaidőn túl a határozott idejű szerződést csak a törvényben meghatározott indokkal lehet felmondani úgy, hogy ne legyen Rád nézve következménye. Tehát akkor már az indoklás KÖTELEZŐ és nem minden indok felel meg a felmondáshoz.
2019. jan. 4. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!