Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha a kártyámon 100E a limit...

Ha a kártyámon 100E a limit amennyi pénzt felvehetek akkor vásárolni is csak annyiért lehet?

Figyelt kérdés
2019. jan. 19. 04:01
 1/6 anonim válasza:
42%
100ezret vehetsz fel automatából de ha kártyával fizetsz és nem veszed fel akkor korlátlan amennyi pénz van a számládon.
2019. jan. 19. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi!
2019. jan. 19. 06:33
 3/6 anonim ***** válasza:
65%
Ezek általad állíthatók pl. netbankban is.Napi kp felvét limit meg napi vásárlási limit , illetve napi megengedett tranzakció szám is.
2019. jan. 19. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
74%
Nem feltétlenül egyezik meg a két limit. A kártyás vásárlásra külön limit vonatkozik, ez lehet alacsonyabb vagy magasabb a napi készpénzfelvételi limitnél, esetleg lehet olyan is, hogy nincs beállított limit.
2019. jan. 19. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
83%

Én is megerősítem:

- van egyszer a napi készpénzfelvételi limit - ez a bankautomatában egy nap max felvehető összeg - ittnálad ez most 100 ezer ft.

- és van a vásárlási limit, ami lehet, hogy teljesen más összeg, mint a készpénzfelvételi limit.

Nálam pl. a készpénzfelvét 100 ezer ft (mert ehhez kell a Pin kód, ezt kevésbé tudják lelomolni, ha elvesztem), de a napi vásárlási limitet 50 ezerre állítottam be - így napi 50 ezernél nem enged többet vásárolni, amíg át nem állítom.

Ha van netbank hozzáférésed, akkor ott meg tudod nézni, melyiken mennyi limitre van beállítva és át tudod állítani, ha szükséges.

Ha nincs netbankod, akkor pedig a bankfiókban meg tudják mondani, melyiken mennyi a limited.

2019. jan. 19. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Koplárovics Béci ***** válasza:
89%
Én 3 limitet tudok külön állítani a mobilbankos applikációban: ATM limit (kp felvétel automaából), POS limit (kártyás vásárlás "élőben", terminálnál), Online limit (netes vásárlása kártya adatainak megadásával).
2019. jan. 19. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!