Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni, ha rendeltem...

Lackó85 kérdése:

Mit lehet tenni, ha rendeltem az Emag-tól egy gyerekülést (33000FT) december 7-én, de a megrendelt áru a mai napig nem érkezett meg?

Figyelt kérdés
A termék árát elutaltam. Azóta már többször is hívtam őket, e-mailt is írtam többször, de csak igérgetnek, hogy majd visszakapom az árát, de semmi nem történik. Valaki volt-e már hasonló helyzetben, és ha igen hogyan oldotta meg? Az emag-nak van-e Magyarországon üzlete vagy irodája, ahol személyesen tudnék intézkedni?

2019. jan. 20. 14:07
 1/4 anonim ***** válasza:
22%

Emagnál az utalás/kártyás fizetés az emaghoz érkezik nem az eladóhoz! Az emag csak a teljesített kiszállításokat fizeti ki az eladónak, úgy, hogy levonja a jutalékát a vételárból. Ha az eladó időközben kifogyott a készletből vagy valami miatt nem tudja teljesíteni a kiszállítást, akkor értesíti a vevőt és törli a rendelést. Az emag meg visszautalja a vételárat a vevőnek.


Normál esetben.


Én is így jártam eladóként hó elején. 3 db-os készletre 4 rendelés jött pár óra alatt ( 56.000 Ft-os értékű termékre akciósan), hiába fizette ki a vevő, azt a vételárat majd csak két hét múlva kaptam volna meg az emagtól.


Utánvéteseket teljesítettem a készletből, aki utalt az meg jó eséllyel visszakapta azóta a vételárat.

2019. jan. 20. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
89%

Nekem is ellopták a nagy értékű műszaki csomagomat, kiderült az Euro Expressz nevű mocskos tolvaj csomagszállító cégnél LOPTÁK EL a csomagot akik heteken keresztül hazudoztak az ügyfélszolgálaton keresztül. Reméljük senki nem fog ezzel tolvaj bandával szállíttatni a jövőben, viszont aki EMAG-on rendel kifejezetten kérje, hogy más céggel szállítsák ki.



Az Emag rendezte a kárt, bár az elrontott karácsonyt már semmi nem adja vissza.

2019. jan. 20. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
*Express One a tolvaj csomagszállító cég neve
2019. jan. 21. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Endura válasza:
Én november 23.-án rendeltem egy telefont és egy ebédlő szettet(4szék 1 asztal).Kettő csomagszámot kaptam,kettő csomag meg is jött és úgy gondoltam megvan minden.Karácsonykor raktam össze az ebédlő szettet,ekkor derült ki,hogy az asztallap hiányzik.Amikor írtam az emagnak,azt írták 3 csomagot küldtek.A harmadik csomagot a mai napig sem kaptam meg,a posta meg az Emag egymásra mutogat.Tudtok valami felügyeleti szervet,akihez lehet fordulni ilyen esetben,mert az Emag csak elnézéseket kér,de válaszokat nem ad a kérdéseimre.
2019. jan. 26. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!