Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyi idővel előbb kell...

Mennyi idővel előbb kell beadni a közös megegyezéssel történő munkaviszony megszüntetési kérelmemet?

Figyelt kérdés
Táppénzen vagyok másfél hete és még leszek is másfél hétig. De már nem akarok visszamenni arra a munkahelyre dolgozni!
2019. jan. 22. 10:42
 1/7 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam, hogy a mai napon beadom, hogy január 31-vel közösen váljunk meg egymástól...
2019. jan. 22. 10:44
 2/7 anonim ***** válasza:

Ez nem így megy...

Be kell adnod a felmondásodat és ha nem vagy próbaidőn, akkor - elvileg - le kell töltened a felmondási idődet. Ha a munkaszerződésben nincs benne, hogy mennyi idő, akkor a Munka Törvénykönyve a mérvadó, azaz min. 30 nap lesz.

A felmondás egyoldalú jognyilatkozat, a munkáltató köteles tudomásul venni - tehát, ha a feje tetejére áll, akkor is elkezdődik a felmondási idő a táppénz lejárta után (gondolom nem fog akadályokat gördíteni)


Közös megegyezéssel viszont csak akkor lehet megszüntetni a munkaviszonyt, ha a másik fél, azaz a munkáltató is beleegyezik (mindenképpen kell a beleegyezése, tehát Te egyedül nem tudsz közös megegyezéssel munkaviszont megszüntetni.

Táppénz alatt pedig - ha jól tudom az érvényes szabályokat - nem is lehet munkaviszonyt megszüntetni, mert az csak a táppénz letelte után kezd el ketyegni.

2019. jan. 22. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Persze ettől még beadhatod a felmondásodat, de mindenképpen a munkáltatóval egyeztess előtte.
2019. jan. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nem felmondást adnék be!


Írtam, hogy közös megegyezéssel szeretnék megválni a munkahelyemtől. És az lett volna a kérdésem, hogy mennyi idővel, hány nappal előbb illik közölni a főnökséggel, megbeszélni a közös megegyezést...


Határozott idejű a szerződésem, még közel 2 év van vissza.

2019. jan. 22. 12:02
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

"Írtam, hogy közös megegyezéssel szeretnék megválni a munkahelyemtől."


Mondd, kérlek, mit nem értesz azon, hogy KÖZÖS megegyezést csak a munkahellyel KÖZÖSEN lehet létrehozni - szerintem elég részletesen leírtam az 1-es válaszomban :-)

Egyedül csak felmondást adhatsz be.

Ha meg határozott idejű szerződésed van, akkor meg főleg teljesen más a helyzet. Mindjárt beidézem Neked, hogy lehet határozott idejű munkaviszonyt felmondani.

2019. jan. 22. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"A munkavállaló oldaláról nézve a határozott idejű munkaviszony idő előtti felmondását, leszögezendő, hogy a törvény előírja: a munkavállaló a felmondását minden esetben indokolni köteles.


A felmondása indoka csak olyan indok lehet, amely a munkavállaló számára a munkaviszony fenntartását lehetetlenné tenné (például a munkavállaló családja külföldre költözik, és onnan a munkafeladatait nem tudja ellátni), vagy körülményeire tekintettel aránytalan sérelemmel járna (például a munkahely olyan messzire költözik a több gyermeket nevelő munkavállaló lakóhelyétől, hogy a munkába járás komoly gondot jelent számára).


Végezetül felhívjuk a figyelmet arra, hogy mind a munkavállaló, mind a munkáltató súlyos következményekkel számolhat, ha a határozott idejű munkaviszonyt nem a munka törvénykönyve fentebb kifejtett előírásainak megfelelően – azaz jogellenesen – szünteti meg."

2019. jan. 22. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

És végezetül leírom köznyelven is, hogy érthető legyen:

határozott idejű munkaviszonyt csak alapos indokkal mondhatsz fel, akkor, ha pl. külföldre költözöl vagy veszélyeztetett terhes leszel, stb. Ha nincs különösebb ilyen indok vagy nem megfelelő, akkor a munkáltató beperelhet az okozott kárért, elmaradt haszonért, stb..


A határozott idejű szerződés MINDKÉT fél részéről sok kötöttséggel jár, mert Téged is véd: ha pl. felmondana a munkáltató, akkor neki kéne a számodra fizetnie.


És nem, nem lehet megválaszolni, hogy hány nappal korábban kell beadni, mert lehet, hogy egyáltalán nem egyezik bele a munkáltató a közös megegyezésbe. De ha bele is egyezne, táppénz alatt ugyan fel lehet mondani, de nem lehet munkaviszonyt megszüntetni. Ahhoz újra keresőképesnek kell lenned.

A helyedben felhívnám a munkahelyemet és megpróbálnék elbeszélgetni velük, mi a véleményük a távozásodról, hogy állnak hozzá?

2019. jan. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!