Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Adósságot is lehet örökölni?

Adósságot is lehet örökölni?

Figyelt kérdés

Én amióta tudom az eszemet tisztában vagyok vele, hogy szüleimtől soha nem lesz semmilyen örökségem, ugyanis engem is testvéreimmel együtt nagyon nehézkes körülmények között sikerült felnevelniük, édesapámnak annyi tartozása van, hogy még saját bankszámlája sem lehet.

Eddig nem is lenne semmi probléma, hisz alapból úgy szervezem az életemet, hogy abszolút nem okoz problémát az, hogy nem lesz örökségem, viszont mostanában valaki elejtett nekem egy olyan információt, hogy az adósságok is öröklődnek, amin igen-csak felháborodtam, ugyanis én tisztességes életet élek és már elnézést de hogy jövök én ahhoz, hogy az apám hülyeségei miatt én fizessek? De aztán kicsit átgondoltam és ha belegondolok végül is az a szervezet vagy ember (vagy tudom is én) akinek tartozik apám, az is hogy jön ahhoz, hogy csinál neki valaki hatalmas tartozást és utána meghal, aztán soha senki nem fizet neki. Szóval belátom, hogy az érmének két oldala van és szeretném megtudni, hogy most valójában hogyan is működik ez, esetleg van-e arra bármilyen kiskapu, hogy én ne örököljem azt a bitang nagy tartozást? Hol tudok ezzel kapcsolatban hivatalos információkhoz jutni?


Sajnálom, hogy ez a helyzet, de nekem az égvilágon ehhez semmi közöm, miért nekem kéne fizetnem bárkinek a tartozását? Főleg, hogy én vagyok testvéreim közül az egyetlen akinek valamire való jövője lesz (és mindezt persze majdnem teljesen önerőből), mert az egyikük szellemi fogyatékos a másik meg még mindig az általános iskolát csinálja 16 évesen..


(Édesapám abszolút nem törleszti ezt az adósságot egyébként, mert ő váltig állítja, hogy nem öröklődik, illetve örül, hogy egyáltalán el tud minket tartani)



2019. jan. 25. 09:44
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

Félre ne értsd! Nem is vita szándékkal mondtam, csak hogy tapasztalatból már volt ilyenbe részem. És igazából ez az elméleti "nem lehet nagyobb a tartozás mint az örökség", a sok járulékos költségen meg az igazából helyből fel sem mérhető ( még be nem érkezett hitelezői igények ) jövőbeli követeléseket, adott esetben látatlanba elfogadva, könnyen mehet mínuszba az örökös.


Nekem e téren, mint eleve hitelezői igényt már korábban- még életükben is támasztó és végrehajtást kérő- , de a hagyatékiba be nem került hitelezői igénnyel bíró, úgymond ha "látni akartam " valamit is a pénzemből, akkor kompenzációként vállalnom kellett az 50% ingatlan örökséget. Meg a vele járó tul lapra 11 végrehajtással bejegyzett tartozást, ami között pl. nem is volt egy több, mint félévvel később jelentkező 400.000+ tőke követelés, amit csak a hagyatéki után kaptam mint örököskutatás alapján felvilágosítást ( hogy az egy 7 éves személyi kölcsön ami most már 1,5 millió + végrehajtói ktg, így 15 napon belül fizessem be, vagy az akkor már eladásra kínált ingatlan tul lapjára is bejegyzik,( meg unblock végrehajtás alá vonnak vállalkozói számla, megtakarítások, stb. inkasszója ) , amit előtte tisztáztam le 1,5 millióból , vagy köthetek a otp faktoringgal részletfizetési megállapodást, így lett végül 2,1 millió a 400.000 tőkéből. 2,5 milliós örökségre. Majd miután már a másik örökös is kifizetésre került, az ügyvéddel egyeztetett vételár, stb. után, levonva a ráeső tartozási összeget-mert azokba meg igazából 0 Ft-al tudott beszállni - , kapott volna közel fél milliót a fél ingatlan részre, a 3 millió helyett.


De,még aláírás előtti hét péntekén befutott egy újabb 200.000 tőke + járulék, éppen akkor "lejáró" tcom tartozás is. Így még az utolsó előtti napon is módosítani kellett az adásvételi szerződést is, így lett végül 3 millió helyett 380.000 az 50% tulajdoni hányadból, amiből még szja meg temetési ktg is terhelte, mert pénze a másik örökösnek temetésre sem volt, kérte az önkorisat, azok meg másfél év múltán jelentkeztek nála, hogy behajtsák a temetési költséget.


Szóval összességben követeltem 1,3 milliót, örököltem 3 milliót, megörköltem a saját követelésemmel együtt, 4,8 millió tartozást és költséget és megvettem a másik 3 milliós tulajdonrészt 380.000-ért, így összesen belekerült 5.680.000 Ft-ba az 6 milliós ingatlan amibe eredetileg 1/12-ed résztulajdonom volt ( 500.000 értékben) , örökség után meg "papíron" 3 millió. Gyakorlatilag nem hogy az örökség de már az eredeti tul részem aránya sem volt kimutatható a tartozásokon.


Egy szerencsém volt, 2 év alatt tudtam az ingatlan eladása nélkül is fizetni az 5,6 milliós költségeket. Így az ingatlan piaci értékén újabb 2 év alatt jött vissza ez az összeg ( most ér kb 8-at, és 0-ról kell felújítani újabb 2 millióból, ami után fog érni 12-t, meg kiadható lesz 60+ áfáért ).

2019. jan. 30. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!