Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért gondolkodnak Budapesten...

Miért gondolkodnak Budapesten is sok helyen a vállalkozók 800 forintos órabérekben, amikor egy szoba is 80-100 rezsivel?

Figyelt kérdés
EGyszerűen nem lehet megélni ilyen fizetésekből, nem értem, ők nem látják ezt?
2019. jan. 25. 12:37
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
90%
Látják. Ha benyögöd az állásinterjún, hogy ki akarsz venni egy szobát, fel sem vesznek.
2019. jan. 25. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
83%

De kit érdekel, hogy mi mennyibe kerül?

Ők a termelékenységedet fizetik meg, nem a kiadásaidat.

2019. jan. 25. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:

Ja értem, akkro mindegy mennyiből lehet megélni?


Ilyen alapon 200 forint is lehetne az órabér.

2019. jan. 25. 13:08
 4/34 anonim ***** válasza:
64%

Arról, hogy az albérletek a duplájára/triplájára emelkedtek az elmúlt 5 évben, nem a munkáltatók tehetnek. Ettől nekik nem fogy jobban a termékük, nem lesz nagyobb bevételük, és nem is feltétlen engedhetik meg maguknak, hogy pluszban minden alkalmazottnak 50 ezerrel nagyobb fizetést adjanak, mert semmi közük hozzá. Ennyi erővel ők is megkérdőjelezhetnék, hogy miért nincs már saját lakásod, miért nem veszel hitelből egy házat.. Egyébként is luxus manapság egyedül élni, ha a pároddal/ismerősöddel osztod meg a szobát, úgy máris csak 40-50 ezer lesz a lakbér.


A probléma szerintem inkább ott van, hogy nagyon nagy különbségek vannak cégen belül a munkavállalók bérei között. Nekem van 2 kollégám, majdnem ugyanazt a területet csinálják, mégis az egyiknek most 150 ezerrel emelték a fizetését, miközben a másik egyébként sokkal ügyesebb, és hiába ment utána ő is fizetésemelésért, el lett utasítva. Na ez a nem fair. Meg az, hogy a főnökök 500-800 ezer körül is kereshetnek, míg a közvetlen alattuk dolgozók elégedjenek meg 200 ezerrel.


Én sajnálom pl. a gyári munkásokat is, lehet, hogy nincs érettségijük/diplomájuk, de az, hogy három műszakban napi 8-10 órákat dolgoznak a szalag mellett minimálbérért, az abszolút nem fair. Százszor jobban elfárad nap végére, mint a fent említett 500-800 ezer forintos fizetésű főnök. És ezt a munkát is meg kell csinálnia valakinek, úgyhogy illene megfizetni, hogy a két kezével hajlandó ott dolgozni 10 órán keresztül, 10 perces szünetekkel.

2019. jan. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:

"Egyébként is luxus manapság egyedül élni, ha a pároddal/ismerősöddel osztod meg a szobát, úgy máris csak 40-50 ezer lesz a lakbér."


Tehát luxus ma szobát bérelni? Ezt komolyan gondolod?


Latin amerikában élnek úgy hogy többen egy szobában.


Felnőtt dolgozóként ezzel kéne megelégedni? Osztott szobabérlettel?

2019. jan. 25. 13:19
 6/34 anonim ***** válasza:
85%
Nekem például 3000Ft körül van az órabérem, nincs semmi gondom az árakkal. Tanultam meg dolgoztam keményen. Amikor meg arra futotta, akkor zsömlét ettem meg három másik emberrel laktam egy szobában. Hol itt a gond? Mármint azt leszámítva, hogy kicsit bevodkázott Bazsi aztán most pityereg azon, hogy 6 általánost végzett alkoholistaként nem futja V. kerületi penthouse-ra.
2019. jan. 25. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
86%
Nem értem, hogy függ össze a kettő. Két külön szerződésről van szó.
2019. jan. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
39%
Igen, sajnos ezt komolyan gondolom jelenleg. Azt nem mondtam, hogy ezzel kéne megelégedni, mert nyilván nem ez a normális. Felnőtt dolgozó nőként a párommal és a testvérével élek albérletben. Nyilván a tesó nem a mi szobánkban lakik, de gondolhatod milyen érzés egy tinit elviselni. Neki nincs semmi dolga, ráér bömböltetni éjszaka a zenét, áthozni a viháncoló barátnőcskéket, semmi házimunkába bele nem segíteni. És miután szóvá tettem, még neki áll feljebb. De ha idegennel laknék, akkor is biztos lenne valami más probléma. Valóban én is már egy különálló lakásra vágyom ennyi idősen, hogy legyen egy zugom ahova elbújhatok egyedül, ne mások után kelljen pakolásznom, de ki fogja kifizetni a 180 ezer forintnak a felét? Én biztosan nem. Ettől függetlenül nem a munkahelyemet hibáztatom ezért, nem várhatom el, hogy adjanak nekem 60 ezerrel nagyobb fizetést, hogy ki tudjam fizetni a tesó lakbér részét, és végre nekem is legyen egy szobám.
2019. jan. 25. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
86%

A munkaadó csak a te álomvilágodban működik úgy, hogy azt nézi, hogy miből tudsz megélni. Krvára hidegen hagyja.


Azt nézi, hogy mennyiért kap megfelelő munkaerőt. Ha 800 ft-ért kap nem őrült meg, hogy 1200-őt fizessen.

Majd ha nem vállalja el a munkát senki 800-ért akkor fog elgondolkodni az 1200-őn.

2019. jan. 25. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
80%

https://www.youtube.com/watch?v=LMuzulhl1oo


Tessék. Ez nagyon nem Latin-Amerika.

2019. jan. 25. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!