Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha részvénnyel kereskedek a...

Ha részvénnyel kereskedek a tőzsdén akkor valójában kitől veszem azt és kinek adom el azt? A cégtől, akitől veszem? Ha eladom, szintén a cég fizet nekem?

Figyelt kérdés
Egy bizonyos vállalatnak a tőzsdén egy meghatározott számú részvénye van?Ezt tudja változtatni?
2019. febr. 4. 10:09
 1/5 anonim ***** válasza:

Sosem fogod megtudni, ki van a másik oldalon.

Rendes tőzsdén, rendes részvény kereskedésnél (Nem OTC, nem CFD, nem bináris opció, vagy más szarság) szigorú szabályozás, és darabra pontos elszámolás történik az értékpapírszámlákon. Ezt az elszámolóházak végzik, ami Magyarországon a Keler.

A brókerek csak közvetítik a megbízásodat. Nem kell hogy érdekeljen, ki van a másik oldalon! Ez lehet ugyanúgy magánszemély, intézményi befektető, nyugdíjalap, stb...

2019. febr. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ok.De ha pl veszek egy részvényt, akkor azt kitől veszem, (ki az aki pont abban a pillanatban el akarja adni) és ha eladom ki veszi meg tőlem(ki az aki pont abban a pillanatban vásárolni akar)?hisz nincs várakozási idő...elég homályos nekem...
2019. febr. 4. 15:39
 3/5 anonim ***** válasza:

Mindig van vevő, és eladó! Ott állnak az ajánlati könyvben a megbízásaik. Ha te piaci áras megbízással venni akarsz 10db részvényt, akkor az ajánlati könyv árban legközelebbi ajánlatából fogod ezt megkapni. Ha ott csak 5 db volt, akkor pedig a következő árszinten lévő ajánlatból újabb 5db-ot.

Ha eladni akarsz, akkor is mindig van, aki ott áll az ajánlati könyvben, hogy venne x db-ot zzzzz Ft-os áron. Neki fogod eladni.

[link]

2019. febr. 5. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Sajnos még most sem világos ez a kérdés nekem.


Azt elfelejtettem leírni,hogy én online, interneten történő tőzsdézésre gondolok.Nyítottam is egy demo számlát, hogy gyakoroljam, de azt hiszem az éles számla is pont így működik.


Na de az a kérdés még mindig, hogy hogy van az, hogy én bármikor vehetek pl részvényt és bármennyi darabot belőle?Hogyan van az, hogy mindig van eladó , bármelyik percen vehetek?Ugyanakkor bármelyik percen el is adhatom és mindig el is tudom adni, tehát van aki megvegye?


És ki az akitől megveszem, ki az akinek eladom?...Ezeket nem értem.


Jelenleg a Saxobank online tőzsde platformján játszok demo módban.

2019. febr. 5. 15:32
 5/5 anonim ***** válasza:

Igen, bármelyik másodpercben lehet venni, vagy eladni. Mindig van likviditás, van vevő és eladó! Nem kell, hogy érdekeljen, ki van a másik oldalon, nem is fogod sose tudni, hogy kitől vettél, vagy kinek adtál el.

Amíg nem érted meg az árjegyzés menetét, ne is kezdj kereskedni! :)


[link]

2019. febr. 8. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!