Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Sokat reklámoznak különböző...

Sokat reklámoznak különböző pénzeknek tűnő érméket. Egyáltalán van ezeknek számottevő értékük, a benne található nemesfém értékén felül?

Figyelt kérdés

2019. febr. 18. 16:33
 1/5 anonim ***** válasza:
52%

Ha a "befektetési érmék" azok amire gondolsz, ott a nemesfém tartalom az érték meghatározója.

Ezek BÁRHOL a világon annyit érnek, mint az arany tartalmuk.

Így mindegy, hogy ki és mikor adta ki. Ez az értékük.

2019. febr. 18. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
69%

Egy idő múlva a ritkaságuk megemeli az értéküket, amely többnyire fokozatosan nő.

De mint írtam, nem feltétlenül a koruk, hanem a ritkaságuk adja meg az értéket.

2019. febr. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Konkrétan a Magyar Éremkibocsátóra gondoltam. Nem sok értelmét látom, hogy valaki csak úgy öncélúan L'art pour l'art módon gyűjtsön valamit.

A numizmatikust el tudom képzelni, hogy érdekli egy-egy régi egyedi darab, abban legalább van valami érdekes.

2019. febr. 19. 15:36
 4/5 anonim ***** válasza:

Ja, azok semmik. Főleg, hogy a legtöbb csak aranyozott/ezüstözött.

A hazaiak közül az ÁLLAMI PÉNZVERŐ nemesfém érméi az értéktartók.

2019. febr. 19. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Így van, erre céloztam, az éremgyűjtők miatt nőnek az értékek.

Amikor kiadják az emlékérmet, akkor nyilván többet vernek belőle, amennyit el tudnak adni és egy darabig lehet még kapni, rendelni, de előbb, utóbb eljön az idő, amikor már ez nem lehetséges.

Az értéknövekedés több mindentől függ, de biztos az emelkedés, csak az idő nem, meg az értéknövekedés meredeksége, mert az sajátos tényezők függvénye.

Erőteljesen hasonlít a bélyeggyűjtéshez, ahol az eredeti névérték milliószorosára is felfuthat bármelyik bélyeg, előre csak saccolni lehet, melyik, de nincs egészen pontos recept.

Gyűjtő a világ minden táján van és nemcsak profi numizmatikusok gyűjtenek érméket.

Jó példa erre a Kennedy féldollár, amely értéke 50 cent, sokáig forgalomban is volt, de az 1964 változat, amelyből nem is tudom, hány száz milliót vertek most 3000 Ft körüli értékben talán kapható, bár a benne lévő 90% ezüsttartalom csak a felére lenne elegendő, de mivel szinte azonnal eltűnt a lakosság fiókjaiban, más részét meg talán maguk a bankok szedték be és kivonták belőle az ezüstöt, mert annak ára rövidesen meghaladta a valódi értékét, egyre ritkábbá válik és egyre meredekebben emelkedik majd az ára, pontosan annak függvényében, mennyire könnyen, vagy nehezen lehet hozzájutni

[link]

Az emlékérmek messze nincsenek ilyen sorozatban gyártva, így azok értéke sokkal gyorsabban emelkedik.

2019. febr. 19. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!