Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hány millió forintos vagyon...

Hány millió forintos vagyon felett lehet azt mondani valakire, hogy milliomos?

Figyelt kérdés
2019. febr. 20. 08:27
 1/10 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem ha valakinek 100 millió felett van az a vagyona (akár ház, vállalkozás, pénz formájában), ami likvid, tehát nem abból kell megélnie, szerintem az már milliomosnak számít.
2019. febr. 20. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%

Matek megy? :-)

Akinek van 1 millió forintja vagy annak megfelelő értékű befektetett vagyona (arany, valuta, stb) az onnantól már milliomos.

Sőt, elvileg mindenki, akinek 1 millió ft felett érő lakása van - hiszen elvileg bármikor eladhatja :-)

2019. febr. 20. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
56%
1-es vagyok, javítom: "nem likvid"
2019. febr. 20. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
56%

2-es akkor az összes lakáshiteles ember milliomos ?!

:-))

2019. febr. 20. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
78%

4-es, nem, ugyanis az nem a sajátjuk - a bank jelzáloga rajta van a házon/lakáson - ergo nem akkor adja el, amikor akarja.

A mínusz milliomos nem milliomos :D

2019. febr. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Sajátjuk, tulajdoni lapon a tulajdonos nem a bank csak zálogbejegyzés van, így bármikor eladhatja, csak kérdés mennyiért és technikailag hogy tudja rendezni a bankkal a követelést.


Emellett azért az ingatlan piac sem annyira dübörög, hogy napon belüli likviditást teremtsen.


Tehát akkor ha van valakinek egy tehermentes ingatlana az már milliomos, még ha az épp csak telek ár (70%-át) 1,5 milliót ér és összedőlő félben van?:-)

2019. febr. 20. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
83%

Jó, hát nyilván piacképes ingatlanra gondoltam - nem egy egérrágta vályogházra, tető nélkül :-)


Egyébként most bármennyire is hülyének néztek, az agyonimádott nyugaton nagyon sok ember bérlakásban él és nincs saját háza, lakása, sok millióért, mertt meg sem tudják fizetni, meg mobilisabbak anélkül.

2019. febr. 20. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Összességében szerintem ott kezdődik kb a milliomos, hogy cash flow-ban ( likvidként ) kimutatható a 7 számjegyű összeg ami felett szabadon rendelkezhet a követelések összegén és a nem likvid eszközökön felül. Lehet 5 házad is tehermentes, ha a 20 autódon lízing van és a vállalkozásod épp, hogy fizetni tudja a havi költségeket.
2019. febr. 20. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A forint egy annyira keveset érő valuta, hogy túl sok értelmét nem látom forint- milliomosokról beszélni, mert 1-2M megtakarításától nem leszel gazdag. Ha valakinek euróból, fontból, dollárból van ennyi, na az már igen, az tehetős ember.
2019. márc. 30. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha van egyetlen egy milliód akkor már milliomosnak számítasz.

De a köznyelvben azt hívják milliomosnak akinek vagy legalább 3-4 milliója.

(Mondjuk ez nem pontos, mert ha van egy lakásod ami ér 20 milliót és csak 1 millió Ft-od van akkor nem vagy milliomos (a "nép" szerint), de ha van egy 100 milliós házad és nincs csak 100 ezer Ft-od akkor is milliomosnak tartanak!)

2019. máj. 18. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!