Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi történik, ha levelet...

Mi történik, ha levelet küldök valakinek, de az illető neve nincs feltüntetve a kapucsengőn (társasház esetén)?

Figyelt kérdés

Szeretnék küldeni egy meglepetés-levelet egyik ismerősömnek, viszont tudom, hogy a társasházban ahol lakik, a kapucsengőre nincs kiírva a neve (a családnév sem), és nem is tudom, hogy pontosan milyen név vagy felirat áll ott. A helyzetet nehezíti, hogy csak az utca-házszámot tudom, de az emeletet és az ajtószámot már nem. Ilyen esetben, ha mondjuk a postaládára legalább ki van írva a név, akkor a postás "vesződik" annyit, hogy megkeresse a megfelelő postaládát, vagy inkább csak hagyja a fenébe?


Van esetleg akár pozitív, akár negatív tapasztalatotok hasonló helyzettel?



2019. febr. 22. 22:53
 1/3 anonim ***** válasza:
71%
Ha társasházról van szó, akkor biztos, hogy nem fog vesződni vele a postás. Nagy a cserélődés náluk, ismeretlen terepen mennek, kínlódnak - nálunk van, hogy 8-10 levél is fenn van a postaláda tetején. Sajnos, már a minőségre sem tudnak odafigyelni a Postánál - lényeg, hogy legyen valaki, aki kiviszi a leveleket.
2019. febr. 23. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Alapból a kapucsengő senkit nem érdekel. Az se lenne gond, ha a postaládán se lenne kint.

Viszont hogy a címet se tudod, így ne várd, hogy megkapja

2019. febr. 23. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
52%

A kapucsengő teljesen mindegy, az előző albérletünkben nekünk sem volt kint a nevünk, csak a tulajé. A postaládára írtuk ki nagy betűkkel, és minden levelet megkaptunk, pedig a legtöbbön nem volt emelet-ajtó, csak házszám.

"ha mondjuk a postaládára legalább ki van írva a név, akkor a postás "vesződik" annyit, hogy megkeresse a megfelelő postaládát" - Ezt nem teljesen értem. A postaládákra nincs kiha mondjuk a postaládára legalább ki van írva a név, akkor a postás "vesződik" annyit, hogy megkeresse a megfelelő postaládákra nincs kiha mondjuk a postaládára legalább ki van írva a név, akkor a postás "vesződik" annyit, hogy megkeresse a megfelelő postaládákra, hogy melyik emelet, melyik lakás, csak nevek. Bemegy a postás a házba, és ahol talál olyan nevet, bedobja. Illetve, ahogy valaki írta, ha nem talál olyan nevet, akkor felteszi a postaládák tetejére. De nem fog felmenni a második emelet 2-be a levéllel. Még az ajánlottal se, csak bedob egy értesítőt, hogy nem talált otthon (tisztelet a kivételnek).

2019. febr. 23. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!