Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan lehet egy gazdasági...

Hogyan lehet egy gazdasági válságból hasznot húzni?

Figyelt kérdés
Mibe lenne érdemes a megtakarításokat most befektetni a közelgő újabb gazdasági válság előtt?
2019. febr. 23. 10:45
 1/8 Koplárovics Béci ***** válasza:
92%
Leginkább úgy tudsz belőle hasznot húzni, hogy amikor beüt a válság, sokminden ára csökken. Pl ingatlan. Utána meg emelkedik. Nos, ha neked pont akkor van pénzed bevásárolni, amikor mélyponton vannak az árak, akkor bevásárolsz, majd egy idő múlva magas haszonnal eladod, akkor hasznot húzol belőle.
2019. febr. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ilyesmin gondolkodtam pont. Ingatlanra akarok így lecsapni. Pl. az összes megtakarításomat aranyba fektetném, hogy a válság idejére a pénz megőrizze az értékét, amikor pedig lemennek az ingatlanárak, akkor az aranyat visszaváltanám pénzre és vennék ingatlant, amit a válság után kiadnék albérletbe. Ez így mennyire lehet reális?


(bár szerintem annyit nem fognak zuhanni a budapesti ingatlanárak, hogy a jelenlegi 3,5 milliómmal tudjak venni akár csak egyet is, talán egy kis garzont esetleg).

2019. febr. 23. 11:06
 3/8 anonim ***** válasza:
61%

azt is vedd számításba, hogy valószínűleg a most 3,5 milliód válság idején többet is fog érni.


de amúgy igen, ahhoz még kéne gyűjteni...meg a nagyobb ingatlanosok azt mondják, hogy egy lakás kiadása nem nagyon éri meg. 2-3 lakásé már talán.

2019. febr. 23. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
61%

Egy budapesti lakás ára 40 millió. Egy válság idején sem csökkenne 90%-ot, max 20-30%-ot.

3 millióbol nem sok hasznot remélhetsz, bármibe is 'fekteted'.

2019. febr. 23. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Kis garzonokat lehet találni már 5- 10 millió között is a hirdetésekben.
2019. febr. 23. 12:32
 6/8 anonim ***** válasza:
31%

"Egy budapesti lakás ára 40 millió."


Ez azért erős túlzás. Bp. belváros, 20 és 30 millió között mozog:

[link]

2019. febr. 23. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
61%
Én olyanról hallottam, aki 2008-10 között vásárolt fel kisebb cégeket, üzemeket. Akkor a válság miatt jelentősen lement az áruk. Akinek ebben az időszakban volt tőkéje, az nagy haszonnal be tudott vásárolni.
2019. febr. 23. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
48%
Tőkeáttétel shortolod az ingatlanalapokat vagy bármit aminek lefele fog menni az ára.
2019. febr. 23. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!