Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kinek érdemes adni az egyházi...

Kinek érdemes adni az egyházi adó 1%-ot?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy nem a legjobb kategóriába tettem, de arra lennék kíváncsi, hogy teljesen függetlenül attól, hogy ki milyen vallást gyakorol, melyik az az egyház/szervezet, ami tényleg segít a rászorulókon? Azért gondoltam a Krisnásokra, mert ők szoktak rendszeresen ételt osztani, míg pl a keresztények, akiknek gondolom jó sok pénz megy, tudtommal kb semmi ilyesmire nem költenek, sőt, még vasárnap is körbeadják a perselyt, hogy adakozz még.

2019. febr. 25. 15:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én ateista vagyok. Tavaly a budhistáknak adtam, tavalyelőtt meg hagytam az államnak.
2019. febr. 25. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom, igazából ezeknek az adományoknak szerintem nagyon kicsi töredéke megy csak rászorulóknak, ha megy. Valaki minden mögött nagyon jól jár.


Én amúgy egy református templom mellett lakok, ők rengeteg nyári tábort szerveznek gyerekeknek, iskolát tartanak (tartottak?) fenn, meg tudom, hogy sokaknak szoktak segíteni, én nekik szoktam odaadni.

2019. febr. 25. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"míg pl a keresztények, akiknek gondolom jó sok pénz megy, tudtommal kb semmi ilyesmire nem költenek,"


Már ne haragudj, de a keresztények az egy nagy gyűjtő fogalom: beletartozik a katolikus egyház - nekik tényleg sok pénz megy, beletartozik a Máltai szeretetszolgálat, akik afrikai éhező gyerekeken segítenek - többek között - beletartozik uram bocsá a Hit gyülekezet - akik tényleg nem hiszem, hogy rászorulnának.

DE!! Van nagyon sok vidéki kis gyülekezet, akik "saját" lábon állnak, nem kapnak állami támogatást, csak igen, a hívők adakozása tartja fenn őket. Az egyik ilyent pl. én is rendszeresen támogatom ruhával és havi 5 ezer ft-al (nem vagyok tagja, csak tisztességes, becsületes a gyülekezet vezető és ezért jó szívvel támogatom őket: egyszerű, jószívű emberek)

2019. febr. 25. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én is a krisnásoknak szoktam az ételosztásaik miatt.

Ateistaként nem jó ötlet bennhagyni az államnál, mert ugyanúgy szétosztják az egyházak közt, a felajánlók arányában :/ Konkrétan a felajánlók, nem a felajánlottak arányában; a katolikus egyház még buzdította is a híveit, hogy töltsék ki azt a szart nullás bevallás esetén is, mert így is beleszámítanak az 1%-ot felajánló katkók arányába, és az növeli a nekik juttatott pénzt...

2019. febr. 27. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
jav. "konkrétan a felajánlók, nem a felajánlott összeg arányában"
2019. febr. 27. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!