Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Titeket nem zavar, hogy a...

Titeket nem zavar, hogy a százforintos érme átmérője kisebb a nála kisebb értékű tíz- húsz- és ötvenforintos érmék átmérőjénél?

Figyelt kérdés

Miért kellett így csinálniuk? Van valamilyen történelmi háttere, hogy ekkora méretet választottak neki?


Eléggé zavart mindig is, amikor gyorsan (főleg enyhén ittasan egyetemi bulikban) kellene aprót számolni 😄



2019. febr. 27. 13:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Engem nem zavar. A mostani, bicolor 100 Ft-os előtt volt a sárga 100-as, az illeszkedett a sorba, nagyobb volt az átmérője az 50-esnél, a régi 200-as pedig még a 100-asnál is nagyobb volt. Ám egyik sem volt célszerű, így a nagy 100-ast a mostani bicolor "Horn-százassal", az ezüst 200-ast pedig a zöld papír 200-as kivezetése után a mai bicolor 200-assal váltották fel.
2019. febr. 27. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én pont, hogy a 100-ast ismerem fel még full sötétben és/vagy beállítva is :D kisebb és nehezebb a többinél, pont jó, nekem legalábbis.
2019. febr. 27. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem a nagyság, hanem a vastagság számít (itt is...) Szóval felismerem.
2019. febr. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
#3: a kétszázas mégis vékonyabb ;)
2019. febr. 27. 15:27
 5/6 TappancsMancs ***** válasza:

Megismerni tényleg meg lehet így is, de teljesen jogos és logikus az észrevétel. Értelemszerűen ha emelkedő érme címletek vannak és egyébként is eltérő méretekkel, akkor a kettőt logikus azonosan készíteni.


Én is észrevettem már.

2019. febr. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az eredeti fémszázasra azt mondták, hogy nehezen kezelhető a nagy mérete miatt, ráadásul könnyen összetéveszthető volt a 20-assal, emiatt cserélték le a ma is használtra.

Amúgy van olyan is a világban, hogy szándékosan döntenek "érdekes" méretezés mellett. Az ausztrál dollár esetében pl. a centes érmék növekvő méretűek, de utána megfordul a sor: az 1 dolláros jóval kisebb az 50 centesnél, a 2 dolláros pedig még annál is sokkal kisebb.

2020. aug. 13. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!