Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan tudom ezt legálisan...

Hogyan tudom ezt legálisan csinálni? (Összetett kérdés, többi lent)

Figyelt kérdés

Ilyen apró, nem túl nagy dolgokat szeretnék árulni ebay-en. (Kézzel készített). (Levélként adnám őket fel, egy A5-ös borítékban elférne a dolog, de ebbe ne menjünk bele)

Szóval. Ezt hogyan lehet csinálni, itthoni törvények szerint legálisan? Mondjuk összejönne egy hónapban annyi rendelés, hogy már nem is kellene dolgozni járnom, akkor azt hogyan lehetne megoldani, hogy ha kórházba kerülnék akkor ne egy piros x legyen a nevem mellett? Illetve a nav ne kopogjon az ajtómon? Sajnos gőzöm sincs az ilyenekről. Csak támadt egy ötletem, ami simán eladható, simán lenne rá kereslet és konkurencia is alig akad. Természetesen itthon is árulnám, de nem vagyok benne biztos, hogy itthon elegendő mennyiségű rendelés jönne össze, ezért minimum európai szintre akaron kiterjeszteni, ezért gondoltam ebay-re (vagy amazon-ra, vagy alliexpress-re, mindegy).

Szóval adott egy x termék amit árulnék egy y összegért. Az y összeg után gondolom adóznom kell itthon, ha azt akarom, hogy teljesen legálisan menjen a dolog és ne legyen piros x a nevem mellett és ne kopogjon a nav. De ezt hogyan tegyem? Egyéni vállakozónak kelle lennem, vagy nem muszáj? Kell róla számlát kiadni, vagy nem muszáj? Hogyan történik ez az egész?

A teljes, a termékért elkért összeg után kell adóznom, vagy a tiszta nyereség után? Mert nálam fellépnek anyagkökltségek, postázási díj, stb. Tehát y összegért árulom, de ennek a fele a postázási díj, anyagköltség, stb és csak az y összeg fele a teljes haszon. A haszon után kell adózni, vagy a teljes összeg után? Ha a teljes összeg után kell, akkor meg sem éri.

De ha csak a haszon után, akkor én azt hogyan tudom bebizonyítani, hogy tényleg ennyi a hasznom? Honnan tudják, hogy mondjuk több, de kevesebbet "vallok be" hogy kevesebbet kelljen adóznom. Mondjuk ez nem valószínű, mert én szeretnék mindent legálisan csinálni. De mondjuk ha megvádolnak, hogy szerintük több a haszon, mint amit én mondok és ami után adózom, akkor hogyan bizonyítom be, hogy nem így van?


Ez az egész adózás hogyan működik? Fel kell keresnem egy könyvelőt és ő megold mindent? Ha igen, akkor kell neki fizetni?

Vagy nem kell könyvelő, csinálhatok én magam mindent, annak ellenére, hogy semmilyen pénzügyi, számviteli, adózási végzettségem (és jelenleg még ismeretem) nincsen. Ha igen, akkor ehhez (is) egyéni vállalkozónak kell lennem?

Ha kell számlát kiadnom, egyéni vállalkozóként kell megtennem, vagy én, mint magámszemély is megtehetem?

Ha kell számlát kiadnom, az jó lesz, amit a papírboltban lehet kapni? Kézzel kell kitölteni.

Gondolom két példány kell. Ha külföldi vevő van, neki is el kell küldenem a számlát? Ha igen, akkor magyar nyelven, angol nyelven, vagy német, vagy a saját anyanyelvén? (Mondjuk én sokat rendelek ebay-ről, nem hiszem, hogy kell küldeni, én sem kapok soha)

Ha a tiszta nyereségem után adózom, annak az összegnek mennyi marad ténylegesen a zsebemben? (Gondolom kell fizetni nyugdíjjárulékot, áfát, munkaerő-piaci hozzajárulast, tb-t stb). Ezek hany %-a a nyereségemnek? (Feltéve, ha a nyereség után kell adóznom, és nem azután az összeg után, amit elkérek a termékért.)

Nekem most van egy főállásom. Csinálhatom ezt a dolgot az állásommal párhuzamosan? Nem lesz semmi gond? Ha egyéni vállalkozónak kell lennem, akkor is mehet egyszerre a kettő?

Ameddig meg van a főállásom is, az eladott termékekből származő haszonból, jövedelemből kell fizetnem nyugdíjjarulékot, tb-t, munkaerőpiaci-hozzájarulást, stb, szóval amit a munkáltatóm fizet a bruttó béremből? Ameddig meg van az állasom, addig kell fizetnem?

Amint már nem lesz állásom, hanem 100%-ban ebből akarok megélni, akkor már fog kelleni?


Tudom, hogy ez nem kevés kérdés, ráadásul nem is írtam le az összeset. Egy válaszoló nem fog tudni az összes kérdésemre válaszolni, de légyszi, aki tud, az válaszoljon minél többre. :)

Előre is köszi.



2019. márc. 4. 17:17
 1/2 Mackaszereto válasza:

AZ egészre nemtudok válaszolni de ha jól tudom addig csinálhatod cég nélkül amíg hónaponta(vagy évente elfelejtetem mert este van bocsi) kevesebb mint 800ezer(vagy 80ezer megint nemtudom mert este van xd) forint bevételed van belőle.


Röviden: van egy határ a bevételednél ahonnan már kell céget csináltatni. (mi is ilyennel foglalkozunk és ha elég jól csináljuk a reklámozást a meg a többi ilyen fura cucclit akor még lehet egy elég jó bevételű cégünk is)

2019. márc. 5. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Első válaszadó. Nem úgy tünik mint aki ilyesmivel foglalkozik.


Kérdező.

Ez nem ilyen egyszerü. Igazából ha legálisan akarod csinálni akkor 3 féle lehetőséged van.

Egyébként nem hiszem, hogy meg lehet ilyesmiből élni. Mivel akkor mindenki ebből élne.

Egy válallkozás nem úgy kezdődik, hogy van egy termék eladom, és megyek netezni tovább. Rengeteg energia befektetéssel fogod tudni elérni a célod. Fontos, hogy igényes légy a munkádra enélkül nem fog menni. Fontos, ismerned a termékedet és a piaci környezetet is. Tudnod kell reálisan értékelni a termék árát. Ezt legjobban külső független emberek véleményezésével fogod tudni elérni.Sajnos sokan abba a hibába esünk, hogy fel értékeljük a terméket. És nagyobb üzleti lehetőséget látunk benne mint ami valójában rejlik. Ráadásul az online kereskedelem nem csak arról szól ami a kirtakatban látszik. Nem csak egy feltöltött termék kép, és szöveg összetétele, hanem sokkal több folyik a háttérben. Futárszolgálatok, csomagolóanyag, reklám és marketing ,ügyfélszolgálat, állandó árubeszerzés,bankolás, fizetési szolgáltatók, ügyintézés, és rengeteg pénz. Természetesen erre azt mondhatod, hogy ezek egyszerüek.

Ezek mellet az online eladásoknál nem kérdezik meg, hogy esetleg van-e kedved küldeni a terméket, ha meg nem reagálsz azonnal a rendelésekre egy idő után nem lesznek vevőid.Ünnepnapon, hétvégén esőben, hőségben mindig úton kell lenned. Folyamatosan feladni napi többször a rendeléseket, árutintézni,stb. Beszállítókkal kapcsolatot tartani. Ezt szerintem egyedül nem lehet csinálni. Amennyiben ezt nem tudod teljesíteni akkor szerintem bele se fogj.

Egyébként további kérdéseidre is szívesen válaszolok.

Mivel látom régebbi a kérdés érdekelne, hogy eddig hogy álsz vele?

Várom válaszodat.

2019. júl. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!