Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A véleményetekre lennék...

A véleményetekre lennék kíváncsi, béreltem egy lakást amit a szerződésben kikötött egy éven belül eladott a tulajdonos. Pontosabban 9 hónap után. Lehetséges hogy joga lenne úgy követelni tőlem pénzt hogy nem lakom ott mert eladta? Folytatás lennt

Figyelt kérdés
Nem volt gond, kivettem egy másikat adtam neki 2x annyi pénzt rezsire mert "nem tudta" mennyi lesz. Megkértem hogy a maradékot küldje vissza, minden hónapban küldtem fotókat az óra állásokról. Jelentkezett is, csak nem vissza adni akart hanem még követelni majdnem 50 ezer forintot. Úgy gondolom hogy nem reális a kérése, és ha nem utalom el neki jövő héten, márc 24ig tartana a szerződés ha ott laknék még, akkor behajtást kér az összegre. Ezt ő megteheti, és sikerülhet is neki így, hogy eladta már és nekünk menni kellett miatta? Köszönöm ha válaszoltok
2019. márc. 9. 19:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha abban állapodtatok meg, hogy márc 24-ig maradsz, akkor addig ki kell fizetni, az a te dolgod, hogy előbb kiköltöztél.
2019. márc. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha eladta a lakást, akkor mit követel rajtad? Attól a pillanattól, hogy a tulajdonából kikerült, már nem lehet bérbeadó, így nincs is veled jogviszonyban. Egyébként a bérleti szerződés nem szűnik meg eladással, az új tulajdonosra száll át. Szóval neki kellett volna a továbbiakban fizetned is, ha nem mondtátok fel kifejezetten a szerződést.
2019. márc. 9. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az új tulajnak volt már birtokba vétele is az adásvételi során-és amiatt kellet kiköltözöd - , vagy csak írtak egy adásvételit, ami pl. túlmutat a bérleti szerződésed lejárati időpontján és magadtól gondoltad úgy , hogy ez nem hosszútávú biztos fedél és akkor inkább váltasz? ( Ez eseten nyilván felmondhattad volna a szerződésre is 30-90 napra, attól függ menyit írtatok szerződésbe és akkor a bérletit nem kell kifizetni a teljes időszakra vonatkozóan)


Ha nem volt birtokba vétele, akkor még fennállhat ugyanúgy a korábbi tulajjal a bérleti jogviszony és követelheti a pénzt.


Azt sem értem, hogy miért adtál pénzt rezsire számla nélkül?!


Követelni meg akár a rezsin felül a fent már említett bérleti díjon felül az amortizáció miatt a kaució mértékét -ha egyáltalán volt - meghaladó mértékű részre is követelhet további összegeket, ha nem úgy hagytad ott a lakást, ahogy átvetted és annak a helyre állításával neki plusz költsége keletkezett.

2019. márc. 10. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Pontosíts, hogy mi volt a tényleges szitu, ahogy fentebb írták/kérték.
2019. márc. 10. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!