Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Egy (elektronikai készülékekke...

Egy (elektronikai készülékekkel kereskedő) bolt miért árul olyan termékeket, amikhez kb semmi köze?

Figyelt kérdés

Pl. a Best Byte-ban miért árulnak serpenyőt, a Speedshop-ban (mobiltelefon a fő profuljuk) miért árulnak elektromos fogkefét, az Aqua-ban (leginkább PC-s bolt) miért árulnak kerti grillt?

Ez üzleti szempontból miért éri meg az adott boltnak? Az említett termékekért valószínűleg az emberek nem ezeket a boltokat fogják felkeresni. Vagy ennyi erővel mindent is árusíthatnának a boltok.


2019. márc. 16. 23:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

ez egy kifejezetten buta kerdes. ha nem keresnek az emberek a termekeket, a webshopok nem arulnak oket. mondd, teged ez valamiert zavar? tul nagy a valasztek, vagy mi a gond?


arukereso, argep, csak hogy a 2 legismertebb ilyen szolgaltatast emlitsem, 'indexeli' a webshopokat, minden arucikket listaz rajtuk. siman vettem mar ipon-ban elektromos fogkefehez potfejet, mert ott volt a legolcsobb akkor epp. egyfele termekbol nem lehet megelni, nyilvan ezert arulnak mindenfelet (is).

2019. márc. 17. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ha ott néz körül a vevő határozott céllal, találhat olyat, ami a "dejó, ez is kell!" reakciót váltja ki.

Julis néni a piacon miért árul zöldséget is, ha én csak tojást venni megyek ki?

Miért árul a szupr-/hipermarket élelmiszert, játékot, ruházati cikket ugyanabban a boltjában?

Azzal is növeli forgalmát (és ezzel hasznát) ha a vevő mindent egy helyen (nála) tud megvásárolni.

.

A vevő, ha egy valamit keres is, még kedvet kaphat más cikk megvásárlására.

No és az sem utolsó szempont, hogy a vevő vásárolni menjen abba a boltba, nem pedig üzletpolitikai tanácsokat adni.

2019. márc. 17. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Koplárovics Béci ***** válasza:
Olcsón be tudják szerezni, drágán eladni. Az Aqua (Electromax is benne van a nevében!) meg már régóta nem csak "PC-s bolt". Egyfajta árucikkből egyre nehezebb megélni, ezért kellhetnek a többfajta termékek is.
2019. márc. 17. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Ertem, de nekem ez akkor is fura. Ennyi erovel horgaszfelszerelest, autoalkatreszeket, bicikliket, hangszereket, taplalekkiegeszitoket, konyhabutorokat stb is arulhatnanak mert miert is ne, mindent egy helyrol be tudsz szerezni, boldogsag van.
2019. márc. 17. 12:51
 5/11 A kérdező kommentje:

Az meg hogy a hipermarketben (tesco, auchan) mindent kapsz az szerintem nem keverendo ide, direkt az a celja az aruhaznak.

Az ekszerboltban viszont nem fogsz kapni dvd lejatszot.

2019. márc. 17. 12:56
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem feltétlen egy boltban kell lennie ehhez, attól mert neten egy adatbázis alatt fut miden, egy webáruházban. Pl. Mercateonál is van a-tól z-ig szinte miden, mégsem egy helyen van fizikálisan, de neten igen.


Emellett én pl azért tudtam már januárban Emagon bruttó 50.800-ért adni új Asus RX570 O4G 4GB GDDR5 kártyákat, mert mellette a vendéglátó egységek ezt lehetővé tették. Mégsem a kaják mellett, vannak a vga-k fizikálisan.


[link]

2019. márc. 17. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
#6 Ezt az emagos dolgot kifejtened bovebben? Hogy jonnek ide a vendeglato egysegek? Az altalad emlitett vga most 79000 ft ahogy lattam az emagon.
2019. márc. 17. 14:56
 8/11 anonim ***** válasza:

Pont ugyanúgy, ahogy a fogkefe is.


Nem vagy köteles csak egy fajta termékkörrel foglalkozni. De pláne online esetében teljes mindegy, hogy gyógyászati segédeszközt árulsz vagy telefontokot a nagyon kis árrésű pc komponensek mellett, amíg azok hasznain "tudsz játszani" az árakkal. Mivel számtech esetében nehéz olyan jellegű hozzáadott értékről beszélni, amit ne tudna már bárki prezentálni, így marad a "kamikaze árverseny".

Pláne új belépőként.


De amíg egy telefontokon van ekkora árrés, mellette lehet nyugodtan olcsóbban is adni a vga-t,alaplapot, stb. mint a piaci ár. Ezt viszont nem tudod megtenni, ha csak pl. a pc komponenseket forgalmazod önmagába és kínlódsz az 1-2%-os árréseddel.


[link]


Beszerzési ár:

[link]

2019. márc. 17. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Ezzel egyetertek hogy lehet szeles a termekskalad, lehet tobb webaruhazad amik ugyanahhoz a ceghez tartoznak, letezo dolog. Lehet a tulajdonodban pl pizzeria, hamburgerezo, kavezo is. Csak nekem tenyleg az a fura, hogy olyan ez mintha a mcdonaldsban akarnal pizzat venni, ha meghallod a nevet a hamburger jut eszedbe es nem a pizza (persze tudom arulnak pl salatat meg fagyit is a mekiben).
2019. márc. 17. 18:00
 10/11 A kérdező kommentje:
Amugy meg ha a pc alkatresz nem megeros, akkor miert nem csak a telefontokokra vagy gyogyaszati segedeszkozokre koncentralnak?
2019. márc. 17. 18:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!