Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha külföldről rendelek cipőt...

Ha külföldről rendelek cipőt és itthon drágábban adom el az büntethető?

Figyelt kérdés

Sokan adnak el így különböző oldalakon (Facebook, Jofogas).

Nem szamlakepesek, rendeltem már így márkás táskát pl.

Nekem lehet ebből valami bajom?

Végülis felteszek egy teljesen új cipőt eladásra, semmi baja, csak picit drágábban adom el.


2019. márc. 27. 07:45
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

"Sokan adnak el így...Nem szamlakepesek... "


Ez egyértelműen üzletszerű kereskedelem, az első perctől fogva adóköteles

Tudod, erre szoktam mindig azt mondani, hogy azt ugyan látod, hogy eladnak, de azt már nem fogod látni, amikor belefutnak egy NAV-os próbavásárlóba és megbuknak, több százezres büntetést fizetve, az árut elkobozva.

épp a minap olvastam ilyent, hogy 180 ezres büntit kapott valaki.


- adócsalás

- nyugta/számlaadás elmulasztása

- jogosulatlan tevékenység

- és ha nincs szerencséd, még azt is rádverik, hogy nem tüntetted fel fizetési feltételeket, szállítási feltételeket, az adatkezelési tájékoztatót,stb.


Szóval igen, lehet belőle bajod: élhetsz rettegésben, mert nem fogod tudni, hogy pl az a fiatal lány, aki jön megvenni a cipőt, NAV-os próbavásárló vagy egy egyszerű vásárló.

2019. márc. 27. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!