Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit tehetek egy ismeretlen...

Xpriest kérdése:

Mit tehetek egy ismeretlen végrehajtás ellen?

Figyelt kérdés

Pénteken ahogy hazaértem egy értesítés fogadott azzal hogy egy végrehajtó írogat nekem.

Gondoltam szombaton majd kihozom a postáról kihoztam. Az áll benne hogy 215e Ft ot lefoglaltak a számlámon. És ez most mi?

Senkinek nem tartozom nincs jelzálog a lakáson, de még a bérletet is rendesen vesszem akkor ez mi?

Felmentem a banki alkalmazásba és ott láttam hogy mindenféle üzenet nélkül ott szerepel a minuszolt összeg.

Honnan tudom meg hogy ez mi?

Gyakorlatilag kicsináltak. A fizetésem nincs ennyi étellel napokig elvagyok még de a számláimat hogyan fizetem be?

Annyit írnak hogy végrehajtás és kész.

Nem kellene valami levelet írniuk előtte hogy legalább tudjam mi ez az egész vagy ilyenek?!

Senki nem követelt semmit tőlem ezt nem kellene meglépniük?

Mi a fenét tehetek?

Egyedül élek nem lesz segítségem vagy mehetek majd hajléktalanok mellé ételért? Akkor hogy fogok bejárni melózni?



2019. márc. 30. 08:34
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
89%

Erről kellett leveleket kapjál, végrehajtási eljárás csak bírósági végzés vagy jogerős fizetési meghagyás alapján indulhat, mindkettőt kiküldik postán, sőt maga a végrehajtó is először felszólító levelet küld.

Gondolom elköltöztél és nem jelentetted be mindenhol.


A végrehajtó meg tudja mondani mi a dolog háttere.

2019. márc. 30. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
88%

Kizárt, hogy nem kaptál előtte felszólítást, értesítést,...legalább 3-4 levélnek kell lennie.


Amúgy a végrehajtóval beszélj!

2019. márc. 30. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Valóban elköltöztem de még augusztusban. Lejelentettem a banknál a telefonszolgáltatómnál hol kellett volna még?

A bankot azonnal megtalálták a levonással engem meg nem tudtak ezek szerint de ha ment volna levelem a régi címre mert pl wishről is oda kaptam sok csomagot, akkor szólnának. Semmi értesítést nem kaptam.

Ezt teljes mértékben kijelentem.

De ezek szerint a legjobb ha már amúgy sem kapok fizetést akkor hétfőn meló helyett bemegyek ezt az egészet számonkérni?!

Bár ahogy látom teljesen mindegy.

Hallottam nem is egy olyan esetről ahol ha valami jogtalan akkor is évekig elhúzódhat kivéve ha médiaügyet csinál valaki belőle.

Mennyi esélyem lehet ha kiderül hogy valami baromság az egész?!

Gondolom egyenlő a semmivel.

Miért nem mentem el innen?

És most már maradni sem tudok.

Be vagyok szarva egyenlőre hogy egyáltalán hogyan fogom fenntartani magam.

2019. márc. 30. 09:22
 4/23 anonim ***** válasza:
81%
Minden közművet le kell iratni a nevedről költözéskor. Nem csak az a lényeg, hogy az új helyre küldjék a számlákat, leveleket, hanem hogy a régi helyen a fogyasztók már ne a te nevedre fogyasszanak. Ez megtörtént?
2019. márc. 30. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 Koplárovics Béci ***** válasza:
92%
Az előző (és/vagy mostani) címed szerepel a lakcímkártyádon? Akár állandó, akár ideiglenes címként? Ugyanis ha ilyen esetekben keresnek, akkor nem biztos, hogy a banknak/akárkinek bejelentett címen keres a végrehajtó, hanem a lakcímnyilvántartóból kéri ki az adatokat.
2019. márc. 30. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
93%
A lakcím-nyilvántartásban is át kell jelentkezned. Ha nem tetted meg, és emiatt a régi címre kaptad a leveleket amit nem vettél át, az a te felelősséged és mulasztásod. A kézbesítési vélelem miatt beállt a jogerő és elindult a végrehajtás.
2019. márc. 30. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
68%

"Lejelentettem a banknál a telefonszolgáltatómnál hol kellett volna még?"


Hát legelőször is a postán.


Az nem lesz jó, ha emiatt hétfőn nem mész be a munkahelyedre - még ha ideges is vagy most emiatt - mert aztán még a végén a munkádat is elveszted.

Próbálj meg visszaemlékezni, nem vettél-e telefont részletre, amit nem fizettél, stb.


Valaki írta, hogy közüzemi tartozás - elvileg lehetne, de azt nem hiszem, hogy augusztus óta ilyen hamar átfut - eleve csak 23 hónap tartozás után mozdul meg a közmű, majd átadja követeléskezelőnek, az kiküldi a fizetési meghagyást, ott mindjárt van 14 nap ellentmondásra, stb. Utána kerül még csak a végrehajtóhoz. Hááát, szűken, de akár bele is férhet...

2019. márc. 30. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
93%

Először is derítsd ki, hogy mi a jogalapja a végrehajtásnak. Jól írja az első, jogerős bírósági végzés nélkül ugyanis NEM LEHET végrehajtani semmit.


Tehát 2 lehetőség van:


1) Van egy jogerős bírósági végzés, de az nem a te nevedre szól és valami hiba történt, pl. összekevertek valakivel. Ez igen hamar orvosolható, tisztázd a végrehajtóval

2) Van a nevedre jogerős végzés. Ez esetben csesztél foglalkozni valamivel, amivel kellett volna. A bíróság értesít a lakcímkártyán szereplő címen. Ha te nem vagy ott vagy nem veszed át az egyéni szoc probléma.

2019. márc. 30. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
93%

Simán végigmegy jogerősen az ügy akkor is, ha te nem tudtál vagy nem akartál tudomást venni róla:


1. A régi címedet nem jelentetted át a nyilvántartóban.

2. A fizetési meghagyás elindul a régi címre, amit nem veszel át (tértivevényes).

3. A posta "nem kereste" jelzéssel visszaküldi a közjegyzőnek, majd ő megküldi sima levélként, hogy 15 napod van fellebbezni - ezt is csak a régi címre tudja megtenni.

4. A régi címen nem veszed át ezt sem, a jogerő beáll.

5. A fizetési meghagyás jogerős, átadható végrehajtónak.

6. A végrehajtó elkezdi a többi adataid alapján a megkereséseket és letiltásokat (bankszámla, fizetés, ingatlan tulajdonjog, ingóságok, stb.).


Rengetegen játszanak ezzel, azt hiszik hogy ha nem veszik át a levelet akkor nem történik majd semmi és nem hajtható be a tartozás. Csak azok az emberek direkt csinálják, te pedig 'véletlenül', akaratodon kívül hoztad össze, gondatlanságból. Viszont ezen számonkérni semmit nem tudsz, mivel te hibáztál, ha eszerint történt meg a dolog.

2019. márc. 30. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Utánajárok ennek mert még a kis szuterént is teljes önköltségen vettem. Rühellem eleve a hiteleket ezért nem is veszek fel ilyeneket

Telefont azt vettem de azt most ia fizetem a havi számláimmal együtt.

Vagy ugye most nem fog menni de ezzel sem lesz baj.

Ahogy idejöttem természetesen másnap már vártam a kormányablaknál a lakcímlejelentéssel ezt sem hagytam ki

Úgy olvasom az lesz a legjobb ha számonkérem ezt rajtuk.

Nem rúgnak ki. Tőlem nincs jobb munkaerő ott ezért ha csak most is szólok nem lesz probléma.

2019. márc. 30. 14:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!