Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha valakinek megszűnik a...

Ha valakinek megszűnik a munkahelye, és van őstermelői igazolványa, automatikusan főállású őstermelő lessz?

Figyelt kérdés
Munkaviszonyom, 2018 04.13.-án megszűnt, Őstermelői igazolványom 2000 től van, amire konzervuborkát szoktam leadni. 2 hete kaptam a NAV- tól egy levelet, hogy 2018 2. 3. 4. negyedéves adóbevallást elfelejtettem elektronikusan benyújtani.( csak megjegyzem, soha nem csináltam negyed éves adóbevallást, és nincs tudomásom arról, hogy főállású őstermelő lennék) Ma voltam a Nav egyik irodájában, és közölte velem a munkatárs, hogy ha megszűnik a munkahelyem, és van őstermelői igazolványom, automatikusan főállású őstermelő leszek.(egy bizonyos törvény miatt, és ez a törvény 2007 óta érvényben van) Amennyiben nem szeretnék főállású őstermelő lenni, tegyek egy nyilatkozatot, és adjam vissza az őstermelői igazolványom. Na ez kikészített !!!

2019. ápr. 4. 20:24
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem negyedéves adóbevallást, hanem járulékbevallást kellett volna benyújtanod.

A nav honlapján megtalálod az információs füzetek között a mezőgazdasági őstermelőkre vonatkozót, abban részletesen le van írva.

2019. ápr. 4. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Járulékbevallást ??? A levélben, nem ez áll !!! Negyedéves adóbevallásait elkűldeni szíveskedjen, elektronikus úton. De utánanézek a NAV honlapján.
2019. ápr. 4. 23:04
 3/3 anonim ***** válasza:

Tedd már fel a levelet a személyes adataid kitakarásával.


Milyen adónemről kértek negyedéves bevallást?


Negyedéves adó bevallást csak akkor kell beküldeni, ha bizonyos összeghatárt elért az őstermelői bevételed, vagy ha negyedéves ÁFAs vagy.

2019. ápr. 5. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!