Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan tudom eldönteni, hogy...

Hogyan tudom eldönteni, hogy meg van-e az adott álláshoz szükséges nyelvtudásom?

Figyelt kérdés
A legtöbb állás ahol szakmailag megfelelek tárgyaló képes angol nyelvtudást kérnek. Nem feltétel a felső fokú nyelvvizsga csak a megfelelő nyelvtudás. Középfokú komplex nyelvvizsgám van, külföldön, amikor szakmai gyakorlaton voltam angol volt a munkanyelven. Folyékonyan tudok beszélni, de nem helyesen. A nyelvtanom nem a legjobb, de megértetem magam, tartottam már angolul prezentációt, viszont a különböző teszteken középszintű nyelvtudásnak megfelelő eredményt érek el. Szeretnék reális lenni magammal szemben és tudni, hogy a nyelvtudásom megfelel-e az elvártnak? Illetve, hogyan lehet elérni a tárgyalóképes angol nyelvtudást?

2019. ápr. 7. 11:18
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha valaki felhív és random angolul szól bele a telefonba, tudsz csípőből reagálni?

Vagy ha beszélgetek veled magyarul és a mondat közepén angolul folytatom, tudsz te is így váltani, válaszolni?


Ha igen, nem lesz gond az interjún, a nyelvtan senkit nem érdekel.

2019. ápr. 7. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Mondhatnám, hogy igen, de nem tudom. Szívesen állnék ilyen teszt elébe. Amikor interjún váltottak angolra, nem volt gond, a legelső interjún kellett 10 mp a váltáshoz,az első mondat kicsit habogós volt, de utána tudtam a szakmáról beszélni angolul és válaszolni minden kérdésre.
2019. ápr. 7. 11:54
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ne parázz előre. Majd a munkáltató eldönti. Ha behivnak interjúra ugyis az lesz, hogy folytathatjuk angolul?

Itt egy dologra figyelj. Ha mondjuk megkérdezik mit csináltál tegnap a munkahelyeden ne blokkolj le, hogy úristen tegnap éppen lazább nap volt mit mondjak. Mondd el egy átlagos munkanapod mintha tegnap történt volna. A lényeg hogy folyymatosan beszélj, mert a nyelvudásodra kiváncsiak.

2019. ápr. 7. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hasznos tanácsot.
2019. ápr. 7. 14:54
 5/6 anonim ***** válasza:
A hadováláskor szokott lenni, hogy Murphy felébred, és arra sarkalja a kérdezőt, hogy pont abba kérdezzen bele, ami nem is volt, és így kerül az ember egyre közelebb a nemanyelvtudásmiatti habogáshoz.
2019. ápr. 7. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem azt mondtam, hogy olyanról beszéljen amit nem is csinált. De ha készített egy statisztikát a múlt héten nyugodtan mondhatja azt, hogy ez volt a tegnapi munkája.

Én is voltam ilyen helyzetben ráadásul és szabadságon voltam előző nap.

2019. ápr. 7. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!