Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért társadalmilag elfogadott...

Miért társadalmilag elfogadott az adócsalás?

Figyelt kérdés

Ha egy focista lebukik többmillió eurónyi adóhátralékkal ugyanúgy szurkolnak a következő meccsén, ha pedig Jóska feketézik, szintén nem küldi el senki a bánatba, még itt sem.

Szerintem ez morálisan ugyanolyan súlyú tett, mint kivenni valakinek a tárcájából egy húszezrest, csak azért mert épp nem figyelt és ezért büntetés nélkül megtehették.

Vagy én gondolom rosszul?

Ha nem, akkor miért állnak az emberek elnézően az egészhez.



2019. ápr. 16. 07:59
 1/8 anonim ***** válasza:
Elitelicsak gondolom nem veszed észre
2019. ápr. 16. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nagyon jó kérdés...

És többek között ezért tart itt az ország, ahol...

A válasz: "Mert az államot meglopni sikk" - gyorsan hozzáteszem, ez nem az én véleményem.


Sajnos, az még rátesz egy lapáttal, hogy iszonyat magas az adóteher, ezért valóban "rászoktak" az emberek az adócsalásra, a törvények kijátszására - ez már az én véleményem.


Ami még nagyobb probléma: fejétől bűzlik a hal, s mivel a fej is ezt csinálja, az emberek "felmentve érzik magukat" az alól, ha ők is lopnak, csalnak.


Csak a kisember mindig sokkal hamarabb megbukik, mint egy nagy :-(

2019. ápr. 16. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Mert minek adózz, úgyis a politikusok lopják el.

Hozzáteszem, gőzöm nincs hogy lehet adót csalni, mert ha nem fizetem be időben, akkor rögtön inkasszóznak...

2019. ápr. 16. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Előző: úgy, hogy a hatóság nem is tud róla, hogy fizetned kell (pl nincs beütve a pénztárgépbe a tétel, lakásfelújítás okosban, fodrásznak zsebbe fizetés mert úgy olcsóbb, piacon nyugta nélkül árulni, stb).


Azért társadalmilag elfogadott, mert

1) politikai okok: fentről is ezt látják (alacsony hatékonysággal elköltött állami pénzek), és az ezzel ellentétes nyugati jó példa hiánya (hogy bízhatsz az államban mert az jó gazda),

2) a szomszéd/konkurencia is ezt csinálja (és lemarad aki kimarad, nem lesz akkora autód/nem tudod annyiért adni az árut/szolgáltatást),

3) történelmi okok (amit elrejtünk a tatár/török/labanc/földesúr elől az marad a miénk) amin nehéz túllépni pár generáció alatt, főleg ha újra feltűnnek a földesurak (Lőrinc, Csányi, Orbán).

2019. ápr. 16. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
36%

"Szerintem ez morálisan ugyanolyan súlyú tett, mint kivenni valakinek a tárcájából egy húszezrest"

Az ugye megvan, hogy az állam pontosan ezt csinálja?


Hihetetlenek vagytok ezzel az etatista baromsággal. Ott az életed, ami ugye véges, ott a saját munkád, befektetett pénzed, időd, illetve a tőkéd, amit te kockáztatsz. Ebből KÖTELEZŐEN oda kell adnod egy csomót más embereknek, különben börtönbe mész. Akkor ez morálisan milyen tett?

Az adózás lopás. A lopás elkerülni miért lenne bűn?

2019. ápr. 16. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Azért az adóoptimalizálás ( legális adócsökkentés) , meg az adócsalás között van némi különbség. De a köznyelvben egybe mosódik mindez.
2019. ápr. 16. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

5-ösnek:

Az megvan, hogy NORMÁLIS esetben azért fizetsz adót, hogy az állam tudjon miből utakat, közlekedést fejleszteni (ahogy egy vállalkozásnál is a bejövő hasznot ideális esetben visszaforgatod), hogy ne szakadjon be alattad az úttest, hogy NORMÁLIS egészségügyi ellátást kapj, hogy NORMÁLIS oktatásban részesüljön a gyereked?


Off. Épp tegnap beszéltem egy budapesti gimnazista lánnyal, azt modja, második éve NINCS BIOLÓGIA TANÁRUK!! Eddig azt hittem, ez csak a szakközépre jellemző, hogy pl. üzleti angolból kellett volna vizsgáznia a gyerekeknek, majd amikor még október végén sem találtak tanárt hozzá, akkor egyszerűen eltörölték a tantárgyat és a vizsgát (nagyon hülyén néző szmájli)


ON.

2019. ápr. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
35%

"Az megvan, hogy NORMÁLIS esetben azért fizetsz adót, hogy az állam tudjon miből utakat, közlekedést fejleszteni (ahogy egy vállalkozásnál is a bejövő hasznot ideális esetben visszaforgatod), hogy ne szakadjon be alattad az úttest, hogy NORMÁLIS egészségügyi ellátást kapj, hogy NORMÁLIS oktatásban részesüljön a gyereked?"

Hagyjuk a normál esetet, nem vagyok idealista. Az utakra ott az útdíj, mégis szarok. Az egészségügyet magamnak fizetem, nem kérek az állami halálgyárból. Nincs gyerekem, ahhoz fiatal vagyok, de a szüleim fizették a középiskolát alapítványi), én pedig az egyetemet.

Az adózás lopás. Erőszakkal elveszik az általam megtermelt pénzt.

2019. ápr. 16. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!